Wpis z mikrobloga

Laguna na urlopie

Od jutra zaczynam urlop. Teoretycznie nie będzie mnie do 19 września, ale myślę, że już w ostatnich dniach urlopu będę skrobał teksty o Bliskim Wschodzie czy Ukrainie.

Po urlopie, Puls Lewantu wejdzie w okres "reorganizacji”. Pomysłów mam sporo. Mam nadzieję, że uda się zrealizować jak najwięcej z nich. Główne cele zmian:

1. Większa regularność – to jest zdecydowanie moja pięta achillesowa ( ͡° ͜ʖ ͡°)

2. Crossposting – wszystkie teksty będą pojawiały się równolegle na fejsie/wykopie/insta/Twitterze itd.

3. Audio-wideo – przynajmniej część tekstów będzie w formie podcastów lub materiałów wideo. Być może wprowadzę też jakiś format, który będzie tylko w formie audio/wideo;

4. Powiązanie Pulsu Lewantu z Pulsem Zagranicy – tematy bliskowschodnie pozostają podstawą mojej działalności, ale Puls Zagranicy trzeba bardziej powiązać z Pulsem Lewantu, tak aby to że to ja tworzę oba blogi, było bardziej jasne.

W ciągu najbliższych 2 tygodni polecam śledzić następujące tematy:

1. Walki pod Chersoniem – nie patrzcie na linię frontu, ale na rosyjską logistykę;

2. Pojawienie się 3. Korpusu i innych ochotniczych rosyjskich formacji na Ukrainie – moim zdaniem powinny one zacząć pojawiać się na Ukrainie w połowie września, przełomu raczej nie będzie, ale Rosjanie mogą zintensyfikiować swoje ataki w Donbasie;

3. Irańskie drony na Ukrainie – z mojego rozeznania wynika, że Rosjanie drony z Iranu już dostali, w najbliższym czasie można spodziewać się nagrań z tym sprzętem;

4. JCPOA – mimo ostatnich postępów w sprawie reaktywacji dealu z Iranem, moim zdaniem porozumienie między USA a Iranem jest daleko (powiedziałbym że najbardziej prawdopodobna opcja to taka że „dealu” w ogóle nie będzie). Ostatnie działania Irańczyków (wzmocnienie obrony przeciwlotniczej, przegląd obrony cywilnej) sugerują, że Teheran może obawiać się jakiejś demonstracji siły ze strony USA/Izraela, próbującej zmusić Irańczyków do ustępstw w sprawie JCPOA;

5. Irak – w kolejnych tygodniach będzie pewnie znowu gorąco, moim zdaniem Sadryści znowu będą protestowali w Bagdadzie i próbowali zająć Zieloną Strefę.

Patronów Bloga zapraszam jeszcze jutro na przegląd bliskowschodniej prasy z zeszłego tygodnia – idealny do porannej kawki.

Wszystkiego dobrego i do zobaczenia w okolicach 19 września. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#lagunacontent
JanLaguna - Laguna na urlopie

Od jutra zaczynam urlop. Teoretycznie nie będzie mni...

źródło: comment_1662316336Lrf9T9VHvW5RF4D0zsDpP7.jpg

Pobierz
  • 5
Jedziesz trzymac reke na pulsie?


@hankel: nie inaczej ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)

dodaj do listy kooperacje z innymi kanałami :)


@DOgi: w zasadzie to już mam taką jedną kooperację, razem z Good Times Bad Times zrobiłem już trzy materiały (mój scenariusz), a teraz co miesiąc będziemy razem robić kolejne - we