Wpis z mikrobloga

#!$%@? mać, teraz mi się przypomniało, że będę musiał mieć wyekstraktowane wszystkie ósemki.
Jakieś protipy? Szczególnie w zakresie:
- rekonwalescencji po zabiegu, co robić? czego unikać?
- jak nie być spuchniętym przez cały tydzień? coś brać? coś jeść?
- jak wyrywać? pojedynczo? dwie na raz? a może wszystkie?
- na jakiego dentyste/chirurga szczękowego zwracać uwagę? zrobi to pierwszy lepszy student na uniwerku medycznym? czy mogą pojawić się komplikacje i lepiej do specjalisty z 20 letnim doświadczeniem?

#dentysta #zeby #dent #uzebienie #osemka #osemki
  • 6
W sumie po obu nie było problemu z bólem i opuchlizną. Nie męczył się w ogóle z nimi


@Narun: Robiłeś coś specjalnego? Bo kurde co rozmawiam z kimś to ma inne doświadczenie z ósemkami. Jedni puchną na cały tydzień i jeszcze krwawią co chwilę, inni przechodzą to tak jak wyrywanie zęba czyli poboli poboli i przestanie, a jeszcze inni mają masę komplikacji i jeszcze coś z tym dziąsłem trzeba robić
@niochland: własnie to miałem i trzeba bylo przeczytać o wiele gorszego zęba i w przypadku gdy był złamany wewnątrz.. chodziło o pierwszy dolny trzonowiec z większym korzeniem i znaczeniu..

wyrwanie trwało z 1,5 godziny i było bardzo trudne, antybiotyk osłonowy, przeciwbólowy

NIE wolno w żadnym wypadku tego płukać przez 2 dni, zadnych zupek, etc, zimne okłady, zatrzymanie krwawienia przez dzień, PRZELYKANIE a nie wypluwanie ślinu z krwią, bo skrzep się niszczy,