Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Czasem ludzie piszą o przepracowywaniu traum. Że trzeba je "przepracować" aby się z nimi uporać, np. przepracować traumy z poprzednich związków zanim wejdzie się w kolejne, żeby nie było problemów w kolejnym związku.

Jak to ma wyglądac? Wizyta u specjalisty?

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #6314095c326f7c32400bc984
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Przekaż darowiznę
  • 5
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@AnonimoweMirkoWyznania: zależy od Twojej świadomości emocjonalnej. Jeśli nie jesteś osobą świadomą swoich uczuć i skąd się one biorą, dobrym wyjściem jest rozmowa ze specjalistą. Może on wskazać kierunki pracy nad danymi emocjami czy już grubo traumami. Jeśli natomiast masz mocne poczucie kontroli nad swoimi uczuciami to "przepracować" możesz to sam. Jak? Analiza co i dlaczego powoduje, że w danym momencie czujesz się tak, a nie inaczej
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@AnonimoweMirkoWyznania: teoretycznie można to zrobić samemu, mi się na przykład udało. Ale w praktyce dużo łatwiej jest mieć w tym czyjeś wsparcie. Specjalista po prostu jest wyuczony jakie pytania Ci zadać, jak Cię naprowadzić, żeby pomóc Ci przemyśleć ważne kwestie - to już oczywiście będziesz musiał(a) zrobić sam(a).

I pamiętaj, że z terapeutą czy psychologiem (co tam wybierzesz) jest jak ze wszystkim innym - możesz trafić takiego, z którym od razu
Takaja: Jeśli ktoś mówi, że potrzebuję czasu żeby przepracować poprzednia relacje to świadczy o tym, że jest to dojrzala osoba, która ma poukładane w głowie.
Mi zajęło to kilka miesięcy. I jestem teraz gotowa na poznanie osoby z którą stworze dobra relacje.
---

Zaakceptował: karmelkowa