Wpis z mikrobloga

to się okaże. Ci, którzy siedzą w Polsce i mają wakacje raczej nie przesądzą, bo wygląda, że mają w dupie swoją ukraińską ojczyznę.


@2giekonto: Jeśli byli tu przed 24 lutym to nie widzę żadnego moralnego obowiązku do powrotu do ojczyzny. Jak kraj nie miał im nic do zaoferowania i wybrali wyjazd to czemu teraz nagle mieliby wrócić i ginąć? Ginie się za swój dom w którym chce się żyć na określonych
nie wiem ile widziałeś w swoim mieście lexusów, mercedesów i bmw na ukraińskich blachach przed 24 lutego, ale w moim mieście jest ich dużo, dużo, dużo więcej.


@2giekonto: Jest masa wyjątków kiedy Ukraińcy mogą wyjechać np. trójka dzieci i to ich wewnętrzna sprawa kogo wypuszczają. Jak dla mnie to ci co nie mieszkali na UA przed wojną nie mają moralnego obowiązku powrotu. Oni nie płynęli tą łódką i jak tonie nie
Jak kraj nie miał im nic do zaoferowania i wybrali wyjazd to czemu teraz nagle mieliby wrócić i ginąć? Ginie się za swój dom w którym chce się żyć na określonych zasadach.


@Moisze: setki tysiecy Ukraincow plci meskiej wrocilo do domu po 24.02. Nie krytykuje tych co zostali lub chcieli uciec.
@Moisze: potrafisz czytać? Ja o jednym, Ty o drugim. Pouciekali przed wojną, ja ich nie oceniam. Mają #!$%@? na wschodnią Ukrainę, też ich nie oceniam. Wolą żyć w Polsce, jeszcze bardziej ich nie oceniam.
Czy mogą wyjechać czy nie to ich sprawa i ich moralności. Odniosłem się tylko do stwierdzenia, że Ukraina nie ma wystarczającej ilości ludzi.
Ps. Myślę, że Polacy powinni wziąć z nich przykład w kwestii wschodniej Ukrainy, bo
Czy mogą wyjechać czy nie to ich sprawa i ich moralności. Odniosłem się tylko do stwierdzenia, że Ukraina nie ma wystarczającej ilości ludzi.


@2giekonto: Ukraina nie potrzebuje ludzi którzy mieszkają w PL bo ma swoich i każdy kto ma znajomych Ukraińców może się zapytać czy bliscy i znajomi którzy zostali są na froncie. Otóż 90% powie ci że nie. Nie ma możliwości wcielić wszystkich bo to nie oddziały DNR-ów gdzie bierze
@Walenciakowa przestań człowieku. Ja to znam z życia, a nie z jutuba. Pracuje u moich znajomych Pani z Ukrainy, spod Lwowa, która opiekuje się starszą osobą. Dwa tygodnie spędza w PL, a następne dwa w UA. Z resztą, dwie tak pracują. Jakoś nie muszą uciekać przed wojną, ale może dlatego, że nie mają leksusów :)
@2giekonto: i znowu #!$%@? kocopoly. Ja na ukrainie bylem 20 razy ostatni raz w grudniu 21. W domu mam 3 Ukrainki, z Sarn (luckie), rywnego i zytomierza. Chciales zeby ci pokazac wojne, zobaczyles i nadal szczekasz. Jakis jestes #!$%@? i dupa cie boli ze ukraincy mogli sie dorobic fajnych aut. Tak, jest ich sporo, ale nie w stosunkowo biednym Lwowie, jesli juz to w kijowie czy Charkowie. To tez swiadczy skad