Wpis z mikrobloga

Efekt Flynna
Szczegółowe analizy wyników testów na inteligencję pokazały, że wzrost następuje prawie wyłącznie w tych obszarach, gdzie zadania wymagają abstrakcyjnego myślenia, gdy należy znaleźć podobieństwa łączące wiele obiektów ze zbioru lub odnaleźć powiązania figur geometrycznych. Niezmienne pozostają wyniki zadań językoznawczych oraz opartych o wiedzę ogólną. Wyniki z zadań arytmetycznych nawet nieco się obniżyły od czasu rozpowszechnienia się kalkulatorów.

http://www.racjonalista.pl/forum.php/s,810786

Inteligencja jest ujemnie skorelowana z pragnieniem posiadania dzieci, a ten fakt w połączeniu z państwem opiekuńczym, feminizmem, liberalną polityką imigracyjną i dłuższym szkolnictwem wyższym (wszystkie integralne elementy późnej nowoczesności) powodują spadek naszego potencjału intelektualnego. Idiotyczni, ale jednak czysto racjonalni aktorzy wykorzystują system. Mnóstwo obowiązkowych, samooburzonych parsknięć wymierzonych w licznych podstępnych kulturowych marksistów, którzy zaprzeczają inteligencji i jej biologicznym podstawom. Duży nacisk na redukcjonizm genetyczny, kwestie socjologiczne nie są traktowane jako poważne, ale dane są zaszufladkowane w historyczne teorie cyklicznych zmian społecznych. Wyjaśnia efekt Flynna jako podobne przyrosty wysokości, tj nie w wyniku jakichkolwiek dziedzicznych mutacji genetycznych, ale po prostu maksymalizacji ukrytych potencjałów w wyniku lepszej opieki zdrowotnej i stymulacji przewyższającej rzeczywiste spadki rzeczywistego całkowitego potencjału genetycznego. Wnioskuje historyczne zdolności psychometryczne jako dowód teorii i podaje przykłady, takie jak liberalizacja stóp procentowych jako dowód na wzrost średniego IQ niezależnie od wyrafinowanych teologicznych/logicznych argumentów przeciwko niemu. Mamy wierzyć, że historyczni geniusze byli faktycznie mądrzejsi niż najmądrzejsi żyjący obecnie ludzie… nie chodzi tylko o to, że wszystkie nisko wiszące owoce zniknęły. Nie możemy dziś robić żadnych nowych, dużych, imponujących projektów inżynieryjnych, ponieważ ludzie dosłownie stali się o wiele głupsi w ciągu mniej niż 100 lat, że musimy obniżyć nasze oczekiwania. Oczywiście jest to doprowadzone do skrajności, proponując apokaliptyczny rozpad społeczeństwa w dniu zagłady i opowiadając się za pewnego rodzaju survivalową odpowiedzią dla tych o wysokim IQ na tyle, by zobaczyć napis na ścianie. To, co się naprawdę dzieje, to nie tylko historyczne podsumowanie, wyłaniające się postindustrialne społeczeństwa są czymś nowym, bardziej kobiecym i jako takim bardziej napędzanym emocjami, a także toksyczność środowiskowa i tym podobne należy traktować poważniej. (mniej)

https://www.goodreads.com/book/show/40224881-at-our-wits-end

#bekazpodludzi #blackpill #dickpill #elitainternetu #famemma
#inteligencja
  • 17
Wnioskuje historyczne zdolności psychometryczne jako dowód teorii i podaje przykłady, takie jak liberalizacja stóp procentowych jako dowód na wzrost średniego IQ niezależnie od wyrafinowanych teologicznych/logicznych argumentów przeciwko niemu. Mamy wierzyć, że historyczni geniusze byli faktycznie mądrzejsi niż najmądrzejsi żyjący obecnie ludzie… nie chodzi tylko o to, że wszystkie nisko wiszące owoce zniknęły. Nie możemy dziś robić żadnych nowych, dużych, imponujących projektów inżynieryjnych, ponieważ ludzie dosłownie stali się o wiele głupsi w ciągu
@nutka-instrumentalnews: No właśnie link na dole. Tekst czyta się od góry wiec np na telefonie nie widać linku aż przewiniemy na dół. Przy długim tekście np ja po 2-3 linijkach jestem w stanie określić czy temat wpisu mnie interesuje i czytam dalej czy nie i przewijam do następnego wpisu, wiec zanim zobaczę jakiekolwiek linki jestem już w połowie czytanego tekstu ale post mnie nie interesuje i już czytam kolejny wpis
@GoodGuyChucky93: tak, ale zobacz z drugiej strony jak masz wkleic tłumaczony tekst innaczej najpierw dajesz przeglądarkę w tryb tłumaczenia (co zmienia oryginalny link) szykasz wybranego tekstu, bo całosci przecież nikt nie przeczyta i dopiero wtedy po cofnięciu na oryginalny jezyk podajesz link.. inaczej się nie da, każdy by musiał sam sobie tłumaczyć i cześć

druga rzecz jak masz takich stron po jakiś poszukiwaniach z dziesięć i dajesz z kazdego wybrany tekst
@nutka-instrumentalnews:

Nie możemy dziś robić żadnych nowych, dużych, imponujących projektów inżynieryjnych, ponieważ ludzie dosłownie stali się o wiele głupsi w ciągu mniej niż 100 lat, że musimy obniżyć nasze oczekiwania

Ja kiedyś wyczytałem, że IQ spada od lat 80 XX wieku. Pewnie kwestia tego, że technologia robi coraz więcej rzeczy za ludzi. Po co zrobić obliczenia i narysować ręcznie skoro robi to program typu CAD? Po co wyjąć mapę, policzyć kilometry
@RedSensej: ha ha szkoda że nie czytałeś moje zmagania z podstawami informatyki z początku wakacji, też niby są gotowe skrypty i pliki do podstawowych komunikatorów, itd a chodziło mi o własny formularz kontaktowy, który mogę samodzielnie z własnej strony modyfikować (nie z jakiegos fb czy google) i dawać link do ogłoszeń aby osoby mogły szybko pytać np. o wolne terminy..

co sie okazało, 90 procent ludzi korzysta ze smarfonów a one
@nutka-instrumentalnews: No, ale tutaj mówisz o narzędziu dosyć precyzyjnym i poniekąd profesjonalnym, które zapewne trzeba mocno konfigurować, żeby potem dało bardzo dobre efekty. Takie bardziej "zwykłe", "codzienne" technologie jednak bardziej pomagają niż przeszkadzają.
A co do Azji to prawda. Tam się stawia bardziej na młodych i na merytoryczność, Azja już coraz więcej znaczy, kwestia czasu aż Europa będzie zadupiem.
@RedSensej: w sumie te narzędzia są mega proste.. bo to samodzielnie wykonałem.. rzecz w tym że producenci jak android z którego teraz prawie wszyscy korzystają ogranicza wyniki w wyszukiwarkach i dostępność linków tylko takie które przechodzą przez bramki google, dlatego na fb czy bookingu nie da się powiększyść zdjęć jak chcesz przemycić swój link albo go inaczej podać..

musisz wtedy samodzielnie korzystać z kilku narządzi do poszczególnych rzeczy i dopiero potem