Wpis z mikrobloga

@Malyburtownik: będę robić CVG czyli kokos, wermikulit i gips dwuwodny. Proporcje raczej na oko, pewnie coś w stylu 1 kostka kokosa do 2l wermikulitu i ok. 100-200g gipsu. Będę raczej improwizować :)

@Multiwitamina-_ Wymieszam z substratem CVG i wpakuję do pudełek z pepco :) Czyli taki unmodified monotub tek

@Zapaczony Kupiłam już wysterylizowane bagi, więc poza ogólnym zachowaniu higieny i dezynfekcji wszystkiego wokół alkoholem 70% nie musiałam się zbyt wiele męczyć. Oczywiście wszystko przy zamkniętych oknach i w rękawiczkach + wypalanie strzykawki po iniekcji. W sumie to taki uncle bens tek, ale używasz takiej gotowej torby
  • Odpowiedz
@Malyburtownik @Multiwitamina-_ @Zapczony

Dzisiaj zabrałam się za robotę. Chyba wszystko zrobiłam ok :) Ogólnie za dużo wody dałam do substratu. Kalkulator mówił, żeby dać 3,8l ale ja nie uwierzyłam i dałam jakieś 4,5 przez co potem musiałam odsączać to przez poszewkę poduszki (niestety jest już do w-------a xD ). Substrat mi zajął jakieś 4h (zalanie wrzątkiem, wymieszanie i odczekanie aż ostygnie). Wiem, że wiele osób pisze, żeby zostawić na 12h, ale wg mnie to głupota skoro po paru godzinach to już ma temp pokojową ¯\(ツ)_/¯. "Lining" z siatek na śmieci też mi zajął chyba z godzinę xD Za cholerę nie mogłam tego dobrze dociąć, przypasować.
Ogólnie musiałam też to robić u siebie w pokoju zamiast w kuchni (gdzie byłoby pewnie 2 razy szybciej i bardziej komfortowo), bo mam współlokatorki i nie bardzo mi się uśmiecha tłumaczyć z mojej działalności kryminalnej ( ͡° ͜ʖ ͡°)

A worki z ziarnem w środku wyglądały ok, zapach ładny leśno-grzybowy. Aż
Patrycja89 - @Malyburtownik @Multiwitamina- @Zapczony 

Dzisiaj zabrałam się za rob...

źródło: comment_1662308183YWBYT30BCH7M2rVVUxSm4H.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Patrycja89: będę śledził i podpytywał, bo kończę kompletować.swoj equipment i niedługo ruszam z hodowlą.

Na razie zapytam tylko w jakich warunkach trzymać boxy? Jakaś ciemna szafa czy normalnie w pokoju? Bo ta informacja zawsze.mi umykała?

Jeszcze powiedz jaka odmiana i na czym kolonizujesz?
  • Odpowiedz
@TakiSeLogin: Mckennaii i z tego co słyszałam to trzymanie w ciemności to przeszłość. Lekkie, niebezpośrednie światło najlepiej się sprawdza. Ja trzymam w pokoju. "Czym kolonizujesz" w sensie jaki substrat do monotuba? CVG czyli włókno kokosowe, wermikulit i gips dwuwodny.
  • Odpowiedz