Wpis z mikrobloga

Jako stary fan Tolkiena i LOTR oglądam z zaciekawieniem i czekam, aż się rozwinie.

Płynięcie wpław - też byłem zaskoczony, ale to jest fantasy, jakoś to przełknę.
Hobbity - fajne
Stroje - baśniowe, nie oczekuję LOTR
Czarnoskóre efly/krasnoludy - przyzwyczaiłem się, nie robi mi tu różnicy. Akurat scena z Durinem i Khazad-dûm uważam za jedną z lepszych. Wtedy krasnoludy były u szczytu potęgi, tak sobie wyobrażałem ich siedziby.
Elfy bogowie - w sumie ciekawa uwaga. Na razie to się faktycznie nie zgadza.

Rozumiem zarzut, że brakuje czegoś co miał LOTR, ale dochodzę do wniosku, że świat idzie dalej i TO SE NE VRATI. Najlepiej, żeby Pierścienie Władzy znalazły swoją ścieżkę, czerpiąc trochę z Jacksona, trochę z Tolkiena i trochę z czegoś charakterystycznego tylko dla nich.

#ringsofpower #lotr #wladcapierscieni #seriale
  • 28
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 10
@ArmaturaGramatura: dobrze piszesz Miras, nie słuchaj tych zagorzałych fanów co nawet nie obejrzeli a już ocenili na 1/10. Mi też się podoba na razie. To nie jest serial na podstawie książek, bo nie dostali na to pozwolenia. To jest serial inspirowany twórczością Tolkiena i jako inspiracja wychodzi bardzo fajnie. Czekam na kolejne odcinki :)
  • Odpowiedz
@Tony76: tylko dla ludzi którzy utkwili w latach 2000, tęsknią za młodością i myślą ze jak odpala sobie znowu baldura to wrócą do tego co minęło.
  • Odpowiedz
@Tony76: Ja #!$%@? człowieku. Jestem fanem Tolkiena a wladce pierscieni moglbym ogladac bez konca. Jest to moja ulubiona produkcja ever.

Usiadlem wczoraj do seansu majac juz jakiś obraz sytuacji po pierwszych recenzjach i wysrywach na wykopie.

Serial wygląda świetnie, widać kasę, muzyka w tle jest bardzo dobra. Rzeczywiscie te dwa odcinki mam nadzieję że byly takim prologiem bo póki co serial nie porwał, po prostu brakowało tego czegoś.

Gabriela nie byla
  • Odpowiedz
@Tony76: tylko dla ludzi którzy utkwili w latach 2000, tęsknią za młodością i myślą ze jak odpala sobie znowu baldura to wrócą do tego co minęło.


@krzych0: A nie będzie tak…? ()
  • Odpowiedz
@Tony76: nie można być fanem Tolkiena bo świat w serialu nie jest przedstawiony kropka w kropkę, słowo w słowo jak na kartce i to komuś nie przeszkadza? Xdd

Nie wszyscy chcą i oczekują identycznego przełożenia książek na film czy inne medium.
  • Odpowiedz
ylko dla ludzi którzy utkwili w latach 2000, tęsknią za młodością i myślą ze jak odpala sobie znowu baldura to wrócą do tego co minęło.


@krzych0: Jak JRRT pisał WP to na świecie nie było moich rodziców. Stąd teksty Tolkiena łączą już 3 poprzednie pokolenia. Jakoś starsi fani nie mieli bólu dupy o adaptacje Jacksona. Dziwnym trafem te 3 pokolenia mają ból dupy o to co wysrał Amazon. A to dlatego,
  • Odpowiedz
@ZasilaczKomputerowy: o kurna, Szekspira, Mickiewicza czy Homera tez nie można interpretować na nowo?

To nowe podejscie, odstające od lore co nawet mnie mierzi. Dałbym temu 6/10 na zachętę ale obserwowanie prawicowego bólu dupy jest piękne, wiec jak dla ciebie mi się podobał ten serial wybitnie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@orzeszkiziemne: mozesz powiedizec, w ktorym miejscu serial wyglada swietnie? Mowisz o tych kostiumach, na ktorych nie ma grama kurzu? O zbrojach, ktore wygladaja jak karton? O sukni corki rzeznika i karczmarza w jakiejs bida wiosce, ktora nosi suknie niczym ksiezniczka? Czy o CGI, ktore jest lekko blurowane, zeby nie bylo widac za bardzo szczegolow?

Ty w ogole ogarniasz jaki budzet na ten serial poszedl a jakie kostiumy/cgi w zamian za to
  • Odpowiedz
@krzych0: Można, ale wtedy trzeba rozróżnić słowa "inspiracja" od "adaptacja". Po prostu ja nie lubię kłamstwa, tylko tyle i aż tyle. A co ma do tego prawica czy w ogóle polityka? - tego nie wiem. Mi przeszkadza tylko to że miałem wielkie nadzieje co do tego serialu (można pewnie jeszcze gdzieś znaleźć moje wpisy z przed dwóch lat), a jest tylko zawód. I tak mam ból dupy na zasadzie dziecka któremu
  • Odpowiedz
@krzych0: https://screenrant.com/amazons-lord-rings-series-will-20-episodes-first-season/?fbclid=IwAR2QCbve7QD5-stuEkQEAgodoY7fAHFl1nW-JbY6rAplQe3ZGt2rmIoHWss

https://www.nme.com/features/tv-features/lord-of-the-rings-tv-series-release-date-plot-cast-2170413

He added: “I must say: after meeting them, I feel the show is in VERY good hands. The makers of this show know >and get Tolkien and are completely passionate about it.”


Takie wpisy:
https://twitter.com/FilmBayona/status/1146455682696339457

To tworzyło narrację że to będzie adaptacja.
  • Odpowiedz