Wpis z mikrobloga

Jako stary fan Tolkiena i LOTR oglądam z zaciekawieniem i czekam, aż się rozwinie.

Płynięcie wpław - też byłem zaskoczony, ale to jest fantasy, jakoś to przełknę.
Hobbity - fajne
Stroje - baśniowe, nie oczekuję LOTR
Czarnoskóre efly/krasnoludy - przyzwyczaiłem się, nie robi mi tu różnicy. Akurat scena z Durinem i Khazad-dûm uważam za jedną z lepszych. Wtedy krasnoludy były u szczytu potęgi, tak sobie wyobrażałem ich siedziby.
Elfy bogowie - w sumie ciekawa uwaga. Na razie to się faktycznie nie zgadza.

Rozumiem zarzut, że brakuje czegoś co miał LOTR, ale dochodzę do wniosku, że świat idzie dalej i TO SE NE VRATI. Najlepiej, żeby Pierścienie Władzy znalazły swoją ścieżkę, czerpiąc trochę z Jacksona, trochę z Tolkiena i trochę z czegoś charakterystycznego tylko dla nich.

#ringsofpower #lotr #wladcapierscieni #seriale
  • 28
  • Odpowiedz
obserwowanie prawicowego bólu dupy


@krzych0: gratuluję, idealnie wpasowałeś się w Amazonowy marketing. Amazon przez cały czas próbuje wmówić, że jakakolwiek krytyka to wyłącznie żale rasistowskich nazistów-inceli.

Czy pojawiają się rasistowskie uwagi w stosunku do aktorów? Tak.

Czy krytyka niezgodności świata kreowanego przez Amazona ze światem Tolkiena(nie mówię tu o czarnoskórych elfach i krasnoludach, ale np. o myleniu nazw geograficznych) jest rasistowskie? Nie.
  • Odpowiedz
@ZasilaczKomputerowy: No i? Dalej nigdzie nie wiedzę i nie widziałem nigdzie do tej pory stwierdzenia ze to będzie adaptacja czegokolwiek.
Już same wydarzenia dziejące się na przestrzeni II ery w książkach są przedstawione na przestrzeni wielu potencjalnych materiałów, wiec same nie wiem czego konkretnie by ta adaptacja miała dotyczyć.

Zreszta, jak można nakręcić potencjalnie kilka Sezonow z czego pierwszy na 20 epizodów mając tak ograniczony materiał i wierzyć w to
  • Odpowiedz
@ArmaturaGramatura: ten sam problem co z wiedzminem i skonczy tak samo. mnie juz nie oszukaja. w #!$%@? mam kolor postaci bo to normalne ale brak logiki, kiepskie pisarstwo, brak immersji i brak klimatu to jest to czego nie zniose. Powtorze raz jeszcze GoT sezony 1-5 sa niedoscignionym wzorem jesli chodzi o klimat. I szczerze stawiam doalry przciwko orzechom ze przy tak dobrym pisarstwie nikt by slowem nie pisnal gdyby np
  • Odpowiedz