Wpis z mikrobloga

Nie powiem, że mi się w ogóle nie podobało, bo to nie prawda. Widać włożoną kasę i sama scenografia/efekty/widoczki dają przyjemność z oglądania. Jednak nie czuć bardzo tego klimatu Śródziemia jaki znamy z filmów Jacksona. Choćby elfy, ich królestwa itd. nie dają takiego poczucia, że są to istoty w zasadzie półboskie, będące obok tego świata, oglądające go jakby z zewnątrz. Z takim wewnętrznym spokojem, jaki dawać może życie wieczne. Być może wynika to z tego, że twórcy uczynili elfami dwójkę głównych bohaterów, Galadriel nie ma tej stoickiej magii elfiej wiedźmy-królowej, jednej z najstarszych istot tego świata; tu jest po prostu dziewuchą owładniętą wolą zemsty. I nie mówię, że jej nie lubię, tylko to po prostu nie jest Galadriel.

Jak dla mnie największym zaskoczeniem na plus są hobbity, bardzo fajnie przedstawiona społeczność, i widać różnicę między drugą a trzecią erą. W ogóle kreacja aktorska Markelli Kavenagh jest dla mnie najciekawsza i jedną z najmocniejszych stron serialu. Ich interakcje z domyślam się Gandalfem mogą być ciekawą stroną serialu.

Krasnoludy są fajnie przedstawione, szczególnie Durin. Ale cały klimat tego miasta podziemnego bardziej mi pachnie Warcraftem niż Władcą Pierścieni, ale może tu się czepiam.

To co mi się podoba, a czego brakuje w #rodsmoka to wielkość świata i to, że fabuła pozwala nam odwiedzić wiele lokacji. Tego oczywiście można było się spodziewać, ale warto to docenić.

Poza tym jest raczej dość średnio. Nie znudziłem się, ale fabuła mnie mocno nie wciągnęła. Tak jak mówię brakuje mi trochę klimatu Władcy, twórcy nie korzystają z bogactwa mitologii (pewnie dla tego, że nie mają praw :D); to co mi się w Drużynie Pierścienia podobało, to że bohaterowie podróżując mijali prawdawne ruiny, wspominali upadłe królestwa itd. to wszystko dodawało głębię. W ogóle był niesamowicie gęsty klimat tajemnicy, magicznego świata który nie jest nam znany, a poznajemy tylko jego skrawek. Tu tego nie ma.

#lotr #rop #ringsofpower
Pobierz
źródło: comment_1662154846w9CAIBMggI8xpghsMEJ9IJ.jpg
  • 2
@marcelus: w rodzie smoka jeszcze odwiedzisz miejsca. Wlasnie w serialu Amazona bezsensowne było takie skakanie w pierwszym odcinku. Jak ma tego być kilka sezonów to można to jakoś sensowniej ulozyc