Wpis z mikrobloga

@TenebrosuS: A wolałbys prace w wojsku czy straży?
Słyszalem też coś takiego, że jak sie raz złozy przysięge, to nawet rezygnując i idąc do cywila, mogą cie z dupy ściągać na jakieś szkolenia czy coś, nawet jak jest sie za granicą
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@essos: Od stycznia wszystkich będą mogli ścigać na ćwiczenia. Nawet tych bez przysięgi, bo sobie komuchy pisowskie wymyśliły termin "rezerwy pasywnej".

Dadzą ci spokój tylko jak się wymeldujesz i powiesz, że wyjeżdżasz na stałe za granicę.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@Francisco_dAnconia: Wracając do przepisu, który ja wkleiłem to warto zauważyć, że w całej ustawie (również tam) są już wprowadzone gotowe rozwiązania na wypadek przywrócenia OBOWIĄZKOWEJ zetki. Na przykład ten punkt o ignorowaniu punktu 7 kwalifikacji.

Komuchy pisowskie już mechanizm przymusu opracowały. Teraz tylko będą eksperymentować ile wezwań wytrzyma rezerwa i opinia publiczna, po wyborach będą zmuszać wszystkich do marnowania roku życia w służbie #chlewobsranygownem
  • Odpowiedz
@essos: no tez jestem ciekawy, sam nie wiem na co się zdecydować i jak się przygotowywać na potencjalne testy fizyczne, wojsko lepsza kasa na pewno, ale nie wiem jak jest z jednostką, czy sami rzucają czy masz jakiś wybór, i to samo w straży granicznej, w policji wiem, że masz wybór, chociaż niby też mogą cię skierować gdzie im pasuje, ale policjantów wszędzie brakuje. A z jakiego województwa jestes?
  • Odpowiedz
@krzjak28: z podkarpacie, ale jesli mialbym gdizes słuzyc to albo w rzeszowie albo w krakowie. Slabe tez jest to ze jak sie juz pojdzie w jedno miejsce to pewnie trzeba tam zawsze siedzieć. A niewiaodmo czy akurat z dana grupą ludzi bedziesz sie dogadywać, czy beda cie #!$%@?ć
  • Odpowiedz