Wpis z mikrobloga

dogadali sięnz kasą czy jak?


@michael93pl: Dogadali. Już zapowiedziane podwyżki o 10% biletów, łącznie z migawkami od 1 października. Dodali jeszcze że nie będzie to ostatnia podwyżka, bo ta pierwsza będzie na pokrycie podwyżek dla pracowników - następna będzie za droższe paliwo i prąd. Także trzeba się liczyć ze wzrostem o 20% w tym roku.
już to widzę jak będą tłumy waliły i jeździły autobusami z biletem za jakieś 5 zł


@sked: Weź pod uwagę że 3/4 pasażerów MPK posiada migawki i nie potrzebują bawić się w bilety za 5 zł, które od października będą kosztować 5.50, a pod koniec roku pewnie i 6 zł. ( ͡º ͜ʖ͡º) przy rocznej migawce miesięczny koszt przejazdów wynosi 84, co daje w skali dnia
@SeriousDude: Migawki które też pójdą do góry z tego co napisałeś. Ja wiem jak one działają i nikt normalny korzystający z MPK codziennie nie bawi się w bilety jednorazowe tylko kupuje miesięczny czy dłuższy.
Jak ktoś ma się bujać do centrum 30/40 minut za 6 złotych to za 10 spokojnie podjedzie uberem czy innym boltem w 15 minut. MPK straci jeszcze bardziej na konkurencyjności niestety.
Po ilości pasażerów? Jedyny wzrost jaki
10 spokojnie podjedzie uberem czy innym boltem w 15 minut


@sked: w momencie większego zainteresowania uberem czy innym boltem, stawki za kurs idą w górę a dostępność wolnych pojazdów spada ( ͡º ͜ʖ͡º) dla osoby jadącej do pracy, czas to priorytet i nie może sobie na takie akcje pozwalać jak loteria czy się uda czy nie. Atrakcyjność spada, bo z pracy też trzeba wrócić - więc
@sked Ponad rok temu wynająłem mieszkanie praktycznie w centrum i dziś czuję jak dobra była to decyzja. Wszędzie chodzę z buta, a MPK tylko w ostateczności ( ͡° ͜ʖ ͡°)