Wpis z mikrobloga

#keto

Kolejne pytanie, może głupie, może mądre, nie wiem ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Mam plan diety z #ketonline i trzeba tam wypełnić m.in. formularz gdzie pytają czy chcę zacząć od adaptacji(2700kcal, deficyt 200) czy od 2100 bez adaptacji.

Początkowo wybrałem ze chcę bez, jadłem tak kilka dni po czym stwierdziłem że pewnie robię błąd i zmieniłem rozpiskę na taką z adaptacją. Jednak widzę że główna różnica pomiędzy daniami to kaloryczność, same węgle nadal są na podobnym poziomie w skali dziennej tj. między 20-45, z reguły są to okolice 30~. Był tylko jeden dzień z 50g węgli.

I tutaj moje pytanie czy rzeczywiscie muszę przejść przez adaptację jesli na tej wersji już 2100 kcal czułem się dobrze, nie byłem głodny? Ilość węgli wtedy też wydawał się odpowiednia?
  • 4
@uzytkownik_wykop_pl: ile dni jesteś na tej diecie? Pierwszy raz na keto? Odczuwalne zmiany przychodzą po kilkunastu dniach. Same odczuwanie głodu jest tylko jednym z elementów. Może przyjść poczucie braku energii przy większym wysiłku, problemy z wypróżnianiem czy ogólne zmiany nastroju. Mogą się pojawić symptomy a nie muszą. Nigdy nie jest dobrze szarżować w jakiejkolwiek diecie i organizm powinien stoponiowo się przyzwyczajać. Jeśli organizm miałeś fest wysycony glukozą to minie chwilę zanim
@FuriousViking:

Więc to dopiero tydzień od kiedy staram się trzymać tej diety, ale jest prawdopodobnie tak jak piszesz, mogłem być mocno nabity cukrami i generalnie węglami. Z samym wypróżnianiem nie mam kłopotów, ale robię to zdecydowanie rzadziej ( ͡° ͜ʖ ͡°) Tak, wiem o wodzie i naprawdę piję dużo, dużo więcej niż przed keto

Czyli adaptacja jest tylko po to aby wejść w keto w miarę łagodnie?
@uzytkownik_wykop_pl: tydzień to za mało, żeby mówić o jakiś zauważalnych zmianach w organiźmie. Ja zalecałbym stopniowe przyzwyczajanie się do nowej diety. Bo może przyjść dzień, że skónczy się wysycenie glukozą i będziesz miał nieprzyjemny zjazd energetyczny. Dwa to daj swojej florze bakteryjnej w jelitach przystosować się do zmian. Niech ta ma czas by wytworzyć więcej mikroflory odpowiadającej za rozkład tłuszczów. Wody poj więcej niż uważasz, że pijesz, bo bez podaży wody