Wpis z mikrobloga

Jak u was Kitku prosi o uwagę? Tu czasami nie da się wytrzymać. 4 rano - typowa pobudka ze zrzucaniem rzeczy jak nie dasz jeść/pić. W ciągu dnia włażenie na dwie łapy tam gdzie jest monitor/telewizor i uderzanie w niego łapkami żeby wywołać reakcję. Zigmorujesz? To coś zrzucę. Mam wrażenie, że im starszy jest, tym więcej swoich błędów w wychowaniu zauważam :<
#koty
  • 13
@Momento83: No ja właśnie muszę coś wymyślić bo był z tym spokój, ale ostatnio mu wraca. Zakrywam kompa kocem żeby nic nie zrzucał, albo nie drapał w monitor. U mnie kot dostaje tylko mokrą, ale może sypać przed spaniem suchej karmy, żeby miał co zjeść jak wstanie o 4? Sam już nie wiem.
@Sebastian_II_Mordeczka: to jest warunkowanie kondycyjne- im bardziej zwracasz na kota uwagę jak robi coś złego- tym bardziej kot będzie broił, bo wie że wtedy zwracasz na niego uwagę. Kiedy kot robi coś czego nie powinien przeszkodź mu w tym, ale bez krzyczenia, bez podnoszenia głosu, bez żadnego komentarza, za to nagradzaj kota za dobre zachowanie drobnymi przysmakami. Nie karz za złe, tylko właśnie nagradzaj za dobre.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Sebastian_II_Mordeczka: Jak z dziećmi, nie wolno reagować uwagą na złe zachowanie, ale jak już jesteś w dupie to musisz walczyć. Ja korekty zachowania wykonywałem nerf gunem, samo naciągnięcie już wystarcza do wystraszenia kota po kilku trafieniach. Oba moje koty nic nie zrzucają, nie wskakują na blat, generalnie wszystkie negatywne zachowania zostały wykorzenione.
Ludzie mówią żeby nie krzyczeć i nie karać, nie prawda. Można, ważne jest żeby nie karać po fakcie, a