Wpis z mikrobloga

@Tygrysia_Lilia: Czy jest w stanie jakiś specjalista mi wyjaśnić dlaczego ludzkość potrafi co do milisekundy wyliczyć czas przeróżnych procesów, ale zrobienie poprawnie działającego timera w pralce przerasta producentów? Dlaczego te programatory po prostu nie mają czasu ustalonego z góry od którego by odliczały?


@Zgrywajac_twardziela: Pisali o czujnikach w pralce, to jeszcze dorzuce suszarke. Mam program na 1h45min. Jak wrzucisz mniej prania to szybciej wysuszy i program potrafi zakonczyc
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Mirkosoft: ja, nie wiem jak ty żyjesz ale znam wiele osób którym kończy się pranie jak trzeba wyjść już dawno z domu xD właśnie jest co robić z czasem. Polecam rozszerzyć opcje w głowie o więcej niż to jaki ty jesteś

Miłego dnia
  • Odpowiedz
@Zgrywajac_twardziela: bo to jest szacowany czas programu.
Każdy program ma różne etapy i nie sposób odliczyć idealnie ile czasu zajmie nagrzanie do odpowiedniej temperatury skoro nie wiesz do końca ile dokładnie ma stopni woda która się wlewa. Ani ile czasu zajmie jej nalewanie, bo nalewa nie na podstawie timera tylko mierzy faktycznie poziom wody.
Później nie wie ile czasu zajmie jej wylewanie wody.

.
@GwaltowneWypaczenieCzasoprzestrzeni: serio są zamki
  • Odpowiedz
@Roman_: temperatura zamka nie ma nic wspólnego z temperaturą prania. To jest kawałek małej blaszki działającej z reguły z pozystorem. A jaki jest lepszy sposób na zabezpieczenie drzwi w wypadku utraty zasilania? Nakręcana sprężynka? A może bateryjka, którą trzeba co roku wymieniać? To tani i sprawdzony sposób, choć nie jedyny, kondensatory też są stosowane, choć są mniej wytrzymałe bo z czasem się zużywają. Bimetale są często stosowane w AGD, najczęściej
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Tygrysia_Lilia: mnie w mojej pralce najbardziej wkurza czekanie na to aż bęben ustawi sie klapą do góry, najbardziej bezużyteczna opcja ever ( ͡° ʖ̯ ͡°) jeszcze krótko po gwarancji zaczęły rdzewieć drzwi pomimo trzymania rygoru i osuszania/wycierania. Nigdy więcej Electroluxa ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@Tygrysia_Lilia Czas nie płynie jednakowo dla wszystkich obiektów posiadających masę i zależny jest od wielu czynników. Dla jednego obserwatora minuta może trwać moment, dla drugiego wieczność. ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz