Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Chcę kupić taki silnik do Simsona na olx. Jest w dobrej cenie i jest po remoncie niby, wał wzmacniany od s70, cylinder 4 kanałowy 60cm3 itd. Pytanie jak myślicie, czy wszystko z nim w porządku na pierwszy rzut oka? Nie podoba mi się trochę zeberko cylindra od strony gaźnika, tak jakby krzywe czy coś. Czy może niektóre cylindry tak miały albo to kwestia jeszcze czegoś innego? Gościu niby ze swinoujscia sprzedaje bo miał wkładać go do simsona ale złożył sobie 70cm3 i dlatego ten sprzedaje. Po remoncie jeszcze nie odpalany. #simson #mechanika #silnik #mechanikasamochodowa #motorower #motocykle
ironek105 - Chcę kupić taki silnik do Simsona na olx. Jest w dobrej cenie i jest po r...

źródło: comment_1662006000LHApdUWQp5CQF7SN8yMezI.jpg

Pobierz
  • 25
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@ironek105: Doprecyzuj jeśli chodzi o ruch tłoka bo nie rozumiem „obraca”. Tam masz ruch posuwisto-zwrotny. Mówimy o ciepłym silniku?
Jak wyglada łożysko igiełkowe, czy są dystanse na tłoku?
Jaki to tłok, jakie pierścienie? Czy okna w cyl byly fazowane czy są ostre.
Jest wiele możliwości
  • Odpowiedz
@ironek105: Jeśli chodzi o iskrę. Jakie cewki zakupiłeś? Z tego co pamietam zamienniki słabej jakości mogą powodować takie problemy. Finalnie większość sprzętu który od nas wychodził był odpowiednio modernizowany według pewnego schematu, gdyż instalacja 12v była kiepsko zaplanowana w s51 (mowa o wersja z platynkami). Jeśli chodzi o tę kwestie trzeba zwrócić uwagę, jakie podzespoły kupujesz - najlepiej posiadać jakiś schemat i podstawowa wiedzę o instalacjach by pomierzyć i zweryfikować
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Arcziii: ja wiem ale cewka np NN jak zmieniłem na zamiennik to tylko po to żeby zobaczyć czy to wina tej cewki właśnie... okazuje się że działa tak samo jak na oryginale więc to nie to... platyny też po kilka zmieniałem i na każdych jest to samo, na aka tez... chyba spróbuję nowy przewód puścić na krótko od cewki iskrownika do stacyjki... a może to wina stacyjki? Dzisiaj patrzyłem to
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Arcziii: właśnie muszę jeszcze tak spróbować... jak nie przewód i stacyjka to chyba zostanie jedynie koło zamachowe ale za drogie żeby kupować a na podmiankę nie mam :/
  • Odpowiedz