Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Chcę kupić taki silnik do Simsona na olx. Jest w dobrej cenie i jest po remoncie niby, wał wzmacniany od s70, cylinder 4 kanałowy 60cm3 itd. Pytanie jak myślicie, czy wszystko z nim w porządku na pierwszy rzut oka? Nie podoba mi się trochę zeberko cylindra od strony gaźnika, tak jakby krzywe czy coś. Czy może niektóre cylindry tak miały albo to kwestia jeszcze czegoś innego? Gościu niby ze swinoujscia sprzedaje bo miał wkładać go do simsona ale złożył sobie 70cm3 i dlatego ten sprzedaje. Po remoncie jeszcze nie odpalany. #simson #mechanika #silnik #mechanikasamochodowa #motorower #motocykle
ironek105 - Chcę kupić taki silnik do Simsona na olx. Jest w dobrej cenie i jest po r...

źródło: comment_1662006000LHApdUWQp5CQF7SN8yMezI.jpg

Pobierz
  • 25
  • Odpowiedz
@ironek105: Generalnie nie ma czegoś takiego jak silnik po remoncie i w dodatku w dobrej cenie... Bez odbioru osobistego i sprawdzenie tego w rzeczywistości nie kupiłbym tego. Z reguły takie silniki to albo przekręt bez towaru a pieniądze poszły do oszusta (dużo ostatnio oszustw na silniki do demoludów) lub silnik jest po tak zwanym "remącie" czyli jak napisanie błędnie tak samo błędnie jest zrobiony remont i kupujesz silnik po remoncie do
  • Odpowiedz
  • 8
@ironek105 no jest to krzywe żeberko, ale to przecież w żaden sposób nie wpływa na kompresję, bo żeberka mają tylko za zadanie chłodzić cylinder. Ogólne jak chcesz brać to przyjmij do wiadomości że i tak będziesz musiał go rozebrać na części i raczej trzeba wymienić łożyska i semeringi, do tego uszczelki, a co wyjdzie w środku to niespodzianka. W najgorszym przypadku mogą być już wybite kartele. Nie wiadomo też jak wygląda cylinder.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ironek105: Jeśli robił w nim remont to niech podeśle jakieś fotki, wtedy będzie można ocenić co i jak tam zostało zamontowane. Gwint wydechu trochę słaby albo tylko światło tak pada
  • Odpowiedz
@ironek105 To jest tak jak z każdym silnikiem kupowanym w necie. Ni cholery nie wiesz, co jest w środku, jak był ten remont zrobiony, na jakich podzespołach, etc. Taka loteria. Zapłacisz grubo, potem okaże się że jednak jest do dupy i tylko obmyty z zewnątrz karcherem. I powodzenia w udowadnianiu sprzedawcy jego winy.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
No niby tak ale swój mam 3biegoweho i chciałem skrzynkę itak 4 założyć i sprzęgło już słabe... wymieniłem wał na nowy i teraz coś się zaczęło zacinać w środku... do tego iskrę gubi i ciągle coś mu dolega aż już sił brakuje, tyle w niego włożone i ciągle coś, chyba jakiś pechowy czy co
  • Odpowiedz
@ironek105
Tutaj będziesz miał podobnie, nie pechowy, tylko takie to silniki, jak dbasz, tak masz, a dbać trzeba sporo, przy czym i tak to najlepsze, co dostaniesz w zakresie silników do motorowerów z ówczesnego bloku wschodniego ()

Kupno nowego randoma jest bezsensem w Twojej sytuacji. Obecnie średnio 80-90% ma zajechane kartery, bardziej lub mniej. Częściej bardziej, niż mniej. Na tyle, że nie spasujesz bezproblemowo do
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Formeth: no aż tyle na nowy to chyba nie opłaca się dawać i tyle nie mam żeby w niego znowu ładować... sam się nie znam na tyle żeby zrobić a nie mam konkretnego gościa do takich rzeczy. Jeden "znajomy" mi tak zrobił że po roku dopiero jak dałem do drugiego gościa niby ogarniętego to wyszło że zrobił rysę na wale. Ten drugi wymienił wał i działało 2 dni, potem znowu się
  • Odpowiedz
@ironek105: Dopowiem tylko ze jeśli jest to dobrze zrobione na jakichś w miarę konkretnych łożyskach i nie najtańszym ‚super tuning wale’ to będzie Ok (jeśli zakładamy ze kartery są w dobrym stanie, skrzynia tez).
Ogólnie nie kupowałbym czegoś takiego jeśli nie ma szczegółowych zdjęć silnika najlepiej z pomiarami.
Ze swojego doświadczenia wiem ze ciężko znaleźć gościa który robi naprawdę dobrą robotę. Siedziałem w tym temacie 10 lat temu ale wiem ze
  • Odpowiedz
@ironek105: kolego siedzę w temacie simsonów i tuningu ich silników. Więc jeśli masz pytania to zadawaj.
Osobiście to kupował bym każdą część osobno i składał sam.
Niema czegoś takiego jak wzmacniany wał do Simsona bo niby na czym on polega. Są wały różnych firm z wypełniaczami i bez.
Jeśli gość kupował wał z allegro to niech sobie ten silnik w dupę wsadzi. Ogólnie części są najważniejsze, pamiętaj też że bezawaryjny silnik
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@mpetrumnigrum: jak wyregulować tą skrzynię? Na osiągach jakichś mi nie zależy przez te 4 kanały ani nic... no tylko już tego swojego to się boję remontować bo on jak przeklety jest
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Arcziii: a powiedz mi co w tym moim mogło się stać że ciężko sie obraca tlok czasami a potem normalnie. I do tego zaczął gubić iskrę, wymieniłem cewki wn i NN, platyny, świece, fajkę i przewód, masowałem sam przewód do cylindra i to samo... czasem ma caly czas a czasem zgubi i nie ma chwilę albo na kilka obrotów, na jednej świecy ma częściej a na innej np ngk tej co
  • Odpowiedz
@ironek105: śruba od regulacji skrzyni jest w lewym karterze silnika za gaźnikiem. Odkręcasz nakrętkę i wkładasz specjalnie spreparowaną rurkę w otwór i kręcisz. Sporo czasu i nerwów to kosztuje aby ustawić.

Natomiast co do silnika jeśli się blokuje to coś się popsuło. Możemy dywagować czy to łożyska siadły czy jest jakiś syf w skrzyni.
Ogólnie silnik do rozebrania przejrzenia i naprawy.
Co do zapłonu nikt kto więcej jeździ simsonem nie ma
  • Odpowiedz