Wpis z mikrobloga

#!$%@? się jak mam pracować w sprintach, zrobię zaraz kurs pedagogiczny i pójdę na informatyka do technikum, będę oglądał cały czas kapitana bombe i grał z uczniami w csa jak mój nauczyciel ( ͡° ͜ʖ ͡°) a potem wychodził po 4 godzinach i sobie żył
#pracbaza #praca
  • 47
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

. gucio wiesz o pracy nauczyciela to w wielu aspektach praca 24h/dobę


@brakmaila: xDDdddd tyle powiem.

Jak praca nauczyciela to 24h na dobę to co ma powiedzieć lekarz operujący kilka osób w tygodniu. Przecież tym tokiem myślenia to ona pracuje 40h/24h bo martwi się i dwóch jednocześnie ...

Wypłata za pracę nauczyciela jest adekwatna do wymagań w tej pracy i realnie niskiego nakładu wysiłku i czasu poświęcane na pracę. Tyle.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Grupa zawodowa to ważna - zgadzam się, ale jest tam wiele miernot. Jeżeli tylko wynagradzałoby się nauczycieli za efekty i wkład pracy a nie za etat niezależnie co robi to może byłoby lepiej?

Czekam na wyliczenie ile dziennie nauczyciel poświęca ponad średnie 18/5 czyli 3.6h.
  • Odpowiedz
@romek898: rzadowi moze i ta propaganda na reke, ale czasy nie zmienily sie od jakichs 15 lat, a juz wtedy padaly dokladnie te same argumenty - nauczyciele nadal mieli pensum 18h i 2 miesiace wakacji, wiec po co tutaj rzad, mimo, ze gowniany, wciskac na sile?
  • Odpowiedz
@slapdash: W zyciu - nie utrzymalbym rodziny z pensji nauczyciela za nic w swiecie. Jedyna sansa to, ze robiloby sie 40h w miesiac, czyli robilo w dwoch szkolach pelne pensum albo korepetycje - wtedy jakies minumum egzystencjalne byloby.

Wszyscy mysla, ze ja ktos mowi, ze nauczyciele pracuja mniej niz 40h/tydzien i maja 2 miesiace wakacji to kazdy im zazdrosci? :-D To nie zazdrosc - to stwierdzenie faktu, bo zarabiaja psie
  • Odpowiedz
Wypłata za pracę nauczyciela jest adekwatna do wymagań w tej pracy i realnie niskiego nakładu wysiłku i czasu poświęcane na pracę. Tyle.


- zapraszam do szkoły zdziwisz sie mega ...

@japycz: że tak powiem xD .... idąc twoim tokiem rozumowania to nauczycielka zajmująca się 20 dzieciakami w klasie to ile pracuje ...?

podtrzymuje to co napisałem - pojęcia cie masz o pracy nauczyciela a już napewno nauczyciela 1 - 3
  • Odpowiedz
@brakmaila: Blednie zakladasz, ze nie wiem nic o pracy nauczyciela bo mam w najblizszej rodzinie 3 nauczycieli.

Twierdzisz, ze kazdy nauczyciel w tym kraju musi sam przygotowac sie do lekcji, wymyslic zadania, sprawdziany itd? Jezeli tak jest, to to idealne miejsce, zeby ktos wyszedl z gotowcami, ktore mozna stosowac / troche urozmaicac i brac za to kase - wtedy tylko jedna osoba musi poswiecic czas, a reszta korzysta.

Czy nauczyciele nie ogarniaja takich podstaw?
  • Odpowiedz
@brakmaila: Mam dzieciaki, co prawda w prywatnej szkole, ale zasada jest jedna - nauczyciele maja telefon aktywny do 17:00 - po tym nie kontaktujesz sie z nimi, chyba, ze sprawa jest jakas pilna to z sekretariatem z kims kto ma dyzur.

Powiedz mi REALNIE, jaka jest potrzeba kontaktu z nauczycielem po godzinie zajec? Czego rodzic nie moze zalatwic np. z innymi rodzicami lub z dzieckiem do czego potrzebuje mesjasza -
  • Odpowiedz
Powiedz mi REALNIE, jaka jest potrzeba kontaktu z nauczycielem po godzinie zajec? Czego rodzic nie moze zalatwic np. z innymi rodzicami lub z dzieckiem do czego potrzebuje mesjasza - nauczyciela ;-)


@dr-proktor: zapytaj nauczyciela ... pamietam telefon o 22 od matki jednego bombelka bo była w castoramie własnie i dzieci miały przynieść doniczki na następny dzień do posiania żyta na wielkanoc ... i matka pyta jaka ta doniczka ma być
  • Odpowiedz
@brakmaila: Podstawowe pytanie: dlaczego żona odbiera telefon o 22?

A druga sprawa - juz ci mowie jak to jest u nas zrealizowane: dzieciak ma wpisane w dzienniczku co ma przyniesc. A jezeli zapomni, to MA zapomniec - tzn ma nauczyc sie sytuacji, w ktorej ponosi konsekwencje swoich akcji.

Nie zapamietal - nie powiedzial rodzicom - nie ma doniczki. Ta umiejetnosc bedzie mu DUZO bardziej potrzebna w zyciu niz zasianie zyta na wielkanoc, uwierz
  • Odpowiedz
@plastic11: informatyk z szkoly na wywiadowce? Material przygotowuje sie raz na pare lat. Testy sa na komputerach, wynik jest znany od razu. Zadan domowych brak. Dzieci nie musza sie przygotowywac na zajecia w zaden sposob. Obecnie wiekszosc licealistow juz zna komputer lepiej niz podstawa programowa wymaga.
  • Odpowiedz
@PanNieznanypl I jeszcze w takiej szkole byłbyś bogiem, nie do ruszenia. Doskonale wiem, o czym mówisz, bo doświadczam teraz w robocie czegoś podobnego. Wróciłem z ponad dwutygodniowego urlopu i w trzy dni byłem bardziej zestresowany niż przed urlopem. #!$%@?ć to.
  • Odpowiedz
Obecnie wiekszosc licealistow juz zna komputer lepiej niz podstawa programowa wymaga.


@Gigamesh: nie masz racji. Informatyka to nie Facebook i instagram, tylko umiejętności posługiwania się komputerem, podstaw programowania, tworzenia stron internetowych itd. tego licealiści w większości nie umieją.

pamietam telefon o 22 od matki jednego bombelka bo była w castoramie własnie i dzieci miały przynieść doniczki na następny dzień do posiania żyta na wielkanoc ... i matka pyta jaka ta doniczka ma być i po
  • Odpowiedz
@dr-proktor: Jest tak super, że większość nauczycieli to próchna pod 60 czekające już tylko na emeryturę i brak kilkudziesięciu tysięcy nauczycieli w skali kraju. I nie, nie dlatego, że brakuje ludzi z papierami tylko jakimś sposobem nikt nie chce uczyć. Musi być super zawód ciekawe czemu wszyscy spierniczają jak najdalej od państwowych szkół... (wyjątek: wuefista, psycholog szkolny i informatyk, co też się kiedyś zmieni bo w końcu będą musieli zacząć
  • Odpowiedz
@GodEmperorWasRight ale po co te docinki osobiste, że jestem cymbałem, analfabetą, czy ze moi Rodzice o mnie nie dbali?

Wydaje mi się, że skończyły ci się argumenty i próbujesz atakować mnie, a nie podjąć dyskusję.

Nie mówię, że chciałbym być nauczycielem - jest to zbyt słabo płatna praca i nie zaprzeczalem temu ani razu.
  • Odpowiedz
@brakmaila: To jest patologiczna sytuacja jak z januszexu gdzie szef wymaga odbierania telefonu na urlopie.

Masz pełne prawo do wypoczynku, wiec telefon wylaczasz a jezeli dyrektor wymaga takiego kontaktu to chyba sprawa do kuratorium, a nie narzekania i akceptowania tej sytuacji?
Ponoc nauczycieli brakuje w kraju w ogromnej liczbie, wiec raczej ma sie dobra pozycje do dyskusji / aktywnej ochrony swojego czasu odpoczynku?
  • Odpowiedz
@dr-proktor: No sorry, że na ciebie najechałem ale te dyskusje są denerwujące, to jest mielenie po raz n-ty tego samego dziadostwa "lol 18 godzin synek i jeszcze WAKACJE" . A ja ci mówię jeszcze raz masz wielu ludzi którzy mogliby iść do pracy w szkole a brakuje kilkadziesiąt tysięcy nauczycieli. Wyobrażasz sobie taką sytuację np w tej programistyce15k? Że są dziesiątki tysięcy absolwentów informatyki którzy wolą np iść na budowę
  • Odpowiedz