Wpis z mikrobloga

Próbowałem szukać czegoś na temat pojemników do żywności i szukałem ze słowem w "szczelny"
Zamiast tego masa wpisów "mireczki co to za owad", to odpowiadają często "to jest mol OPie, kup sobie szczelny pojemnik" Ale za nic nie mogłem znaleźć jakiś sugestii.

PYTANIE:
Toteż pytam. Czy widzicie na allegro jakieś ciekawe pojemniki, które takową szczelność gwarantują.
Interesują mnie do wysokości do 25cm. Potrzebuje do warunków kuchennych przetrzymać sobie typowe suche produkty, ryż, kasze i wszelaką mąkę.
Drugie pytanie (inb4 #preppers), ale jakie produkty (układ produktów) można zastosować by sobie takie porcje ryżu / kaszy zapakować na dłuższą metę i na ile długo mogę mieć z tym spokój? (Tak wiem, jak jest wojna, to w kamasze idę najprędzej).

#insekty #pytanie #gownopis #owady #ciekawostki #karaluchy #cotojest #dom #kuchnia
  • 6
@wielkaberta: kup sobie w markecie soki 1l w zakrecanych butelkach z szeroka szyjka. Tanio szczelnie, wytrzymale i wysokosc jakiej szukasz. Czesto na promo te soki sa za <2zl. Zawsze yez mozesz wrzucic chemiczne pochlaniacze tlenu, dla mnie przerost formy nad trescia dla ryzow czy kasz.
@Bad_Wolf: Nie pomyślałem o pakowarce, a przecież ją mam ...
@goryll: O kurna to jest tak zaskakujące, że aż jestem porażony prostotą.
Pochłaniacz tlenu? Ja myślałem, że tylko łapania wilgoci jest. Codziennie coś nowego się uczysz.
@wuwuzela1:
"racje dla rozbitkó 7 oceans"
- Mam ( ͡° ͜ʖ ͡°) . I o dziwo dobra cena, bo pewnie nie jest pod szyldem preppersowego żarcia.
- Są jeszcze podobne paczki na 20 lat [sic], ale w smaku są jeszcze bardziej suche niż seven oceans.
- Sęk w tym, że chcąc przechowywać żywność, chcesz nieco różnorodności.
- Właśnie doszły mi te pochłaniacze tlenu, więc pobawię się trochę