Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Myślałem że problemy na rynku juniorów to przesada, że wszystko jest gruby nićmi szyte, a tu się okazuje, że jest gorzej niż słyszałem. Kilkanaście(!) ofert dla juniorów w CAŁEJ POLSCE na najpopularniejszych job boardach dla IT W NAJPOPULARNIEJSZYCH TECHNOLOGIACH, nie mówię o jakichś niszach, czy ciekawostkach ( ͡° ͜ʖ ͡°) rozumiecie? Dodatkowo na połowę z tych ofert wymagane/oczekiwane doświadczenie, a na dużą część tych stanowisk oczekuje się kuglarza akrobatę, bo nie wystarczy ci frontend/backend, nie, nie, Ty na początku swojej kariery masz być fullstackiem, a przy okazji fajnie jakbyś ogarniał cpp, pythona i awsa xD dodatkowo w drugim najliczniejszym województwie w Polsce stacjonarnie jest raptem 1-3 oferty :^ dodając do tego fakt, że ogrom miernot ! (umówmy się, takie są fakty jeśli chodzi o większość osób, które chcą się przebranżowić) będzie aplikowało na te kilkanaście stanowisk i wasze zgłoszenie utonie w ich zalewie, to na to stanowisko wyśle cv również wielu ludzi z doświadczeniem komercyjnym, bo rok czy dwa lata pracy nie oznacza z góry, że ktoś jest midem :D ktoś może być dosyć średni i dzierżyć stanowisko juniora wiele lat, bo na tyle pozwalają jego umiejętności - wtedy tacy ludzie również biorą udział w tym wyścigu

a przychodzi taki jeden mirek z drugim i powie, że hehe no wystarczy coś umieć, wystarczy mieć z 2 fajne projekty, wybijesz się na tle innych i dostaniesz pracę ( ͡° ͜ʖ ͡°) ehh

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #630e2edea07f85290e3ce278
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: LeVentLeCri
Przekaż darowiznę
  • 4
@AnonimoweMirkoWyznania: A w innych branżach to lepiej? Wszędzie szukają kogoś z doświadczeniem. Wystarczy olać wzmianki o doświadczeniu i wysyłać dobrze przygotowane CV. Jak szukałem pierwszej pracy w spedycji to szukali kogoś z doświadczeniem, ale wzięli mnie bez doświadczenia. Jak szukałem pierwszej pracy w IT to też potrzebowali kogoś z doświadczeniem, ale junior też nam się przyda. Przez rok szukałem pracy w logistyce mając duże doświadczenie w spedycji i wykształcenie kierunkowe -
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@AnonimoweMirkoWyznania: wydaje mi się że w dużej mierze wynika to z 2 rzeczy: projekty na które się rekrutuje mają zakontraktowany budżet i potrzeba ludzi do robienia konkretnej roboty z konkretnymi praktyczmi ( popartymi doświadczeniem) umiejętnościami, bez ryzyka na ile ktoś będzie wydajny czy ogarnięty; 2) mam wrażenie (tu niepoparte danymi więc możliwe że błędne) że juniorzy mają większą presję na wzrost zarobków, zmianę pracy i są bardziej mobilni. Pół roku-rok zajmie