Wpis z mikrobloga

@de_fekacja: ale naprawde czym wiedza mechanika po szkole mechanicznej się różni od wiedzy jakiegoś forum? NIczym czasami odnosze wrazenie ze oni sprawdzaja swoja wiedze na forach i na chybił trafil wymieniają losowe części.
Za kazdym razem jak dam cos mechanikowi to po czasie i tak dostaje zwrot pieniedzy i naprawiam wszystko sam.
Ale nie wyjatkowo teraz śrubka która zgubił nie jest od tak dostepna w sklepach wiec pewnie bede musiał
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Rustyyyy:

ale naprawde czym wiedza mechanika po szkole mechanicznej się różni od wiedzy jakiegoś forum?


Po czym? xD Większość mechaników to przygłupy, których przepchnięto na chama przez zawodówkę. Bo techników mechanicznych już praktycznie nie ma, same ZSW.
  • Odpowiedz
@renkaboga: tez mam takie podejście ze wierz najgorszy patus to mechanik a najgorsza patusiara to fryzjerka
Wystarczy popatrzeć czym ludzie jeżdżą w polsce i jakie mają fryzury
Z fryzjerkami mam podobne przygody z tym ze nie mogłem sobie sam wlosow poprawic
  • Odpowiedz
@renkaboga: mirasku tylko w zawodówce chłopaki faktycznie czegoś się uczyli, widzieli i dotykali silnika. W technikum o silniku, skrzyni biegów to co najwyżej czytali i raz może dwa razy oglądali przez 10 minut.

@Rustyyyy: sam mam teraz duży problem bo wtrysk który mi wymienili jest jebnięty w dalszym ciągu (jest nowy bo sam sprawdzałem) ale dopiero po ostatniej awanturze, przyznali, że jeżeli te zabiegi co zrobili teraz nie
  • Odpowiedz
@Rustyyyy: no nie, po prostu jak chcesz przyoszczedzic to jedziesz do #!$%@? taniego mechanika. Niestety my polacy mamy jakis dziwny ciag do oszczednosci za wszelka cene i na wszystkim się znamy
Od 10 lat jeżdżę do tego samego fachowca i nigdy nie narzekalem na jakosc uslug(na cenę owszem) nie znam sie na mechanice i nie chce, mam inne zainteresowania.

Rownie dobrze mozna powiedziec na #!$%@? placic za zepsuty komputer skoro
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@de_fekacja:

mirasku tylko w zawodówce chłopaki faktycznie czegoś się uczyli, widzieli i dotykali silnika. W technikum o silniku, skrzyni biegów to co najwyżej czytali i raz może dwa razy oglądali przez 10 minut.


Technika też miały praktyki zawodowe i warsztaty raz w tygodniu. I przede wszystkim teorię w znacznie większym zakresie.
  • Odpowiedz
@Zbieracz_kapiszonuf: Ale TAKA ilosc błędów? Wiekszosc napraw spartaczona.
W pierszym samochodzie mechanik nie potrafił swiec wymienić a byl to fiat seicento 1.1
Albo silniczek krokowy sie zepsuł to wymienili mi pół samochodu aż na jakims forum ktos mi to doradził 60 pln i po klopocie. tzn mialem inny klopot zmarnowane 1200 PLN
  • Odpowiedz
@renkaboga: akurat moich dwóch dobrych kumpli chodziło do takiego technikum i dokładnie wiem jak to wyglądało i co? Na wymianę płynów,klocków, tarcz, zawiechy przyjeżdżają do mojego garażu bo nie mają o tym pojęcia :D (robię to bo to lubię, nie zajmuje się tym zawodowo)
  • Odpowiedz
@de_fekacja: wiadomo fajnie jest sobie podłubać przy aucie ale czasami wiadomo pogoda zla brak narzędzi czy sprzętu. Albo zwyczajnie coś na czym się nie znam.
Jestem ciekaw jak omni naprawiają auta typu BMW e60 Audi 3.0 V6 TDI czy jakiś 3 letni samochód
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@de_fekacja: no ale w zawodówkach też zdarzają się takie przypadki. Nie ma reguły, jeżeli ktoś się do czegoś nie nadaje i przede wszystkim nie chce się czegoś nauczyć, to się nie nauczy.
  • Odpowiedz
@Rustyyyy: ja też się na wszystkim nie znam i z poważniejszą rzeczą jadę do mechanika (patrz mój #!$%@? wtryskiwacz, #!$%@?ć diesla!), powiem tak są fachowcy tylko jak dzwonisz to termin za miesiąc, a auto masz #!$%@? od teraz i potrzebujesz czymś turlać się do pracy i są #!$%@? to terminy mają "przyjedź pan jutro" ;)

jedni i drudzy potrafią dość dużo krzyczeć za usługę
  • Odpowiedz
@de_fekacja: wiem ze nie jestem jedyny z takimi problemami ale krew mnie zalewa ze w ostatnie cieple dni zamiast spedzac czas nad jeziorem czy cos to bede biegal po zlomowiskach i odkrecal #!$%@? srubki
Jeszcze przyjdzie jakas pala i bedzie sugerowac ze specjalnie jezdzilem do taniego mechanika czy niezly bait z tymi swiecami w seicento
Jakoś w mojej pracy nie popełniam tylu błędów to dla czego inni popelniają
I rozumiem
  • Odpowiedz