Wpis z mikrobloga

@de_fekacja: obecnie znajduje sie w Szwecji zlomy są ale jest ich bardzo bardzo malo na szczescie samochod moze stac niemal wszedzie z wyjatkiem jeziorek da sie dojechac pociągiem
to jest kwestia jednej sruby poszukam w sklepach budowlanych ale ale twardosc
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Rustyyyy: mógł przykręcić ale bez kleju. Sam tak zrobiłem z kołem pompy wody. Efekt? Kolejny pasek do wymiany i szukanie odpowiednich śrub.
  • Odpowiedz
@de_fekacja: Ja mam kumpla po technikum i politechnice to dopiero u mnie na żywo zobaczył jak wygląda sonda lambda którą miałem zepsutą ze swojego samochodu oraz dowiedział się że istnieje coś takiego jak sonda szerokopasmowa. U nas w szkołach mechanicznych to uczą jak się buduje samochody czy projektuje i wytwarza części na obrabiarkach a nie naprawy samochodów nowszych niż 20-30 lat. Przynajmniej tak było jakieś 10 lat temu.

@Rustyyyy
  • Odpowiedz
@biskup2k: byłeś na tym zachodzie ze takie mądrości wypisujesz?
Na złom oddaje sie samochody ktorych nie oplaca się naprawiać lub właścicielowi nie chce sie go sprzedawać
To nie jest tak ze komuś się jakaś pierdoła rozsypie i odrazu laweta na złom
  • Odpowiedz
  • 0
@Rustyyyy sprostuje kilka rzeczy. Oczywistym jest że mechanik po zawodówce będzie miał więcej przepracowanych godzin na praktyce jest to oczywiste ale wiedzę będzie miał zdecydowanie mniejsza ale jest wyjątek. Jakim będziesz mechanikiem zależy od jednego czy jest to twoja pasja na którą poświęcasz większość swojego wolnego czasu czy tylko obowiązek zakończenia edukacji. Właśnie ci drudzy to partacze bez wiedzy i checi do roboty którzy dostosowali się do rynku potrzebującego TANICH I
  • Odpowiedz
  • 0
@lubiep: Z tym ze nowoczesne samochody są skomplikowane się zgodzę i zgaduje ze system edukacji nadal siedzi w PRL ale do cholery jasnej czy fiut seicento 1.1 jest skomplikowanym samochodem? Poza tym dla czego za każdym razem gdy ktoś gdzieś napisze taki post jak mój to odrazu leci sugestia ze poszedłem do najtańszego warsztatu? Problemem jest to ze mechanik = debil wiec pajac pewnie nawet nie wie czym jest diagnostyka
  • Odpowiedz
@Rustyyyy: uwierz mi zdarza się najlepszy , a to ktoś zagada, a to chodź pomóc wracasz do auta skręcać dalej idzie o czymś zapomnieć. Po robocie powinna być jazda próbna po które takie kwiatki powinny wyjść.
  • Odpowiedz