Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Jestem obecnie na umowie zleceniu, bo jestem na studiach, więc wychodzi mi fajnie brutto=netto. We wrześniu mam obronę pracy więc w dniu obrony stracę status studenta (o ile się obronię). Od października zapisuje się na kolejne studia. Ale wychodzi okres np. tygodnia gdzie nie będę studentem? Ktoś wie jak to rozliczone będzie? Przez ten przykładowy tydzień nie będę ubezpieczony i stawka netto się zmniejszy?
#praca #pracbaza #pytanie

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #630db608a07f85290e3cd7b8
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: LeVentLeCri
Wesprzyj projekt
  • 8
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: tak, wynagrodzenie za cały miesiąc się zmniejszy. Gdybym wiedział wcześniej to umowę rozwiązałbym kilka dni wcześniej a tak musieli mnie zgłosić do ubezpieczenia i na podatkach straciłem więcej kasy niż jakbym nie przyszedł na 3 dni do pracy xD
  • Odpowiedz
@Anhed: Kurde, a to statusu studenta nie ma się do końca roku akademickiego? ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Co by dało rozwiązanie umowy wcześniej?
Co mam zrobić, jeśli obronę mam za pół roku i na razie pracuje na UZ? xD może są jakieś studia gdzie dostanę ten status studenta jakoś szybciej (,)
  • Odpowiedz
@maciej__: Nie pamiętam dokładnej daty więc rzucę wymyślonymi datami, umowa zlecenie do 31.11, a status studenta do 28.11, gdybym umowę zakończył 28go to przytuliłbym wypłatę brutto=netto, pracując do 31 musieli mnie zgłosić do zusu przez co cały miesiąc miałem opodatkowany, chyba z 500zł podatku wyszło xD
Na początek zorientuj się do kiedy masz ważną legitymację, w razie czego zapisz się do jakiejś szkoły policealnej.
  • Odpowiedz
@Anhed: To ktoś tam zrobił cię w bambuko, ja w takiej sytuacji wystawiałam 2 rachunki - jeden do 28.11 jako student a drugi od 29.11 do 31.11 jako nie-student
  • Odpowiedz