Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@Berud: ochraniacze z neoprenu na buty, w ekstremalnych sytuacjach owijałem palce folią NRC. Czasem wkładka z warstwą folii alu pomaga, jeśli buty mają otwory od spodu i wieje. Ale na takie warunki zwykłe ochraniacze przeciwdeszczowe powinny starczyć. Z doświadczenia wiem, że dodatkowa skarpeta nie wiele pomaga bo w bucie robi się ciaśniej i szybciej marzną.
  • Odpowiedz
@Berud: Zależy od temperatury ¯\_(ツ)_/¯
Na początek wystarczy ograniczyć dopływ powietrza. Folia aluminiowa pod wkładkę? Albo owinąć czymś stopy - ja okręcam folią spożywczą :D
A później to już ochraniacze na buty, cieplejsze skarpety, podgrzewacze. Aż do wymiany butów na zimowe. :p
  • Odpowiedz
@guru8: dzieki za rade ale to pudło, jeżdze po 700km na miesiac w tych butach, czesto trasy 60-100km i ucisk inaczej sie objawia. to sie tyczy temperatury na 100%
  • Odpowiedz
@Berud: Z tym, że ja też robię dłuższe dystanse (i to dużo dłuższe) i ucisk/drętwienie nie zawsze jest tak czuć, a marznięcie od drętwienia u mnie się pojawia dopiero w chłodniejsze dni. To dziwnie wygląda w takich temperaturach, dwie pary skarpet raczej nie pomogą, bo będzie mniej miejsca w bucie>drętwienie.

Aaaaalbo stopy Ci intensywnie się pocą
  • Odpowiedz
@Berud: ciągnie chłodem od bloków spd, włóż izolację np husteczkę higieniczną złożoną na pół między wkładką a blachą bloka, poprawi się komfort :]. Na chłodniejsze dni 2x skarpeta
  • Odpowiedz