Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ElonMuskKochamCie: No właśnie gdybym kupował regularnie to nie wyrzucałbym wczoraj opakowania sprzed ładnych kilku miesięcy ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ale fakt, będzie trzeba kupić tuzin małych słoików i zrobić takie zapasy przypraw na długi czas.
tak robią że wszystkimi produktami w tym zjwbanym kraju.


@kotos00: ale kto jest winny? Producent? Czy ciągle podwyżki wszystkiego? Wiem, że wykopek nadal by chciał kupować za te same pieniądze co 5 lat temu, mimo, że 5 lat temu zarabiał 1/3 mniej. Dzisiaj niestety produkcja jest droższa, więc co mają zrobić?
@Beeercik 1,79 zł za 8g to 223,75 zł za kilogram. Na takim shopee (to tylko przykład) 100g kosztuje 3,05 zł co daje 30,50 zł za kilogram.

Poza tym oregano czyli lebiodka rośnie pięknie w naszym klimacie, można sobie posiać w doniczce i uprawiać na balkonie
Na Allegro czy Shopee są sprzedawcy przypraw. Można za grosze kupić pół kilo oregano. Polecam. Pół kuchni mojej i matki #!$%@? przyprawami z neta w śmiesznej cenie. Jak coś to mogę polecić sprzedawców.
@Beeercik zamiast podnieść cenę o 20% to w opakowaniu masz 20%mniej i inflacja hamuje xD


@przemyslaww:

inflacja nie hamuje, bo do gus-u idzie wraz z informacja o wielkosci opakowania - a wiec gus wie, ze mimo tej samej ceny, to towar podrozal.
Koszty energii, zusu, pracownika, paliwa, wzrosły o 70% nawet kibel publiczny dwa razy droższy i wykopek sie zesrał o przyprawę 20% droższą, oj zwiną się w końcu te złe duże firmy, montownie co to je Niemiec Tusk sprowadził i dopiero będzie płacz. Będzie tak jak morawiecki z kaczyńskim sobie marzą czyli szewc będzie najwyższą klasą społeczną
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@wuju84: w USA np ro ia duże opakowania wtedy cena za litr wychodzi mniejsza ale producent więcej za to sprzedaje. A u nas mniejsze opakowanie i cena do góry dodatkowo rozcieńczanie produktu. Tak być powinno?