Wpis z mikrobloga

Przed chwilą na Campus Polska padło pytanie, czy kwestię małżeństw #lgbt i adopcji dzieci przez pary homoseksualne należy poddać pod referendum. Czaskoski oczywiście odparł, że nie xD czyli jak jest obawa, że większość społeczeństwa odrzuci legalność takich małżeństw i nie zgodzi się na adopcję przez nie dzieci, to już demokracja jest be, tak? xD kojarzy mi się to z "trzeba anulować, bo przegramy" #neuropa #teczowepaski
PS. Tak, tak, wiem, jestem symetrystą ()
Horkheimer - Przed chwilą na Campus Polska padło pytanie, czy kwestię małżeństw #lgbt...

źródło: comment_1661789769TvGtF0XbiBtbGdGa5tMyIq.jpg

Pobierz
  • 76
  • Odpowiedz
@evilman_:

jedyna różnica to płeć biorących w nim udział osób i na tym polega dyskryminacja.


A w przypadku poligamii to jedyna różnica polega na liczbie biorących w nim udział osób. Nie rób fikołków. To taka sama dyskryminacja.
  • Odpowiedz
@evilman_: a ty mi wskaż gdzie ja pisałem o Karcie Praw Człowieka. Pisałem o dyskryminacji. No ale niech ci będzie. Więc wskaż gdzie w Karcie Praw Człowieka piszą o małżeństwach jednopłciowych. Pisze o dyskryminacji. Nie udzielanie ślubów ze względu na jednopłciowość jest taką samą dyskryminacją jak w przypadku ilości.
  • Odpowiedz
@TeBerry: Cały czas piszemy o prawach człowieka, a to jest ich podstawowe źródło. Jest zapis o prawie do braku dyskryminacji, a uzależnianie umowy cywilnoprawnej jaką jest małżeństwo od płci jej podpisujących to dyskryminacja.
  • Odpowiedz
@Horkheimer: Raczej chodziło o to, że kwestie podstawowych praw człowieka, czy równego traktowania obywateli przez prawo nie powinny podlegać dyskusji. W ogóle nie powinno być możliwości, aby w referendum przegłosować ucisk jakiejś grupy przez większość.


@aegispolis: Rozumiem, że podatki progresywne które są uciskiem bogatszych przez biedniejszych też powinny się mieścić w kategorii podstawowych praw człowieka do bycie nie ruchanym na hajs ;)?
  • Odpowiedz
2+2=4 zawsze i wszędzie - w Niemczech, na Saturnie, przed II wojną światową, tysiąc lat temu i za milion lat.


@Horkheimer: Nie używajcie ludzie tego durnego przykładu jako niezmiennej prawdy absolutnej, bo to bzdura. 2+2 wcale nie równa się zawsze i wszędzie 4, bo wynik zależy od zdefiniowanej przestrzeni - uczą o tym na kierunkach matematycznych.

Natomiast zgadzam się, że nie ma niczego obiektywnego w normach kulturowych.
  • Odpowiedz
@Mezomorfix:

małżeństwo w swojej istocie istnieje dla dobra potomstwa?


To dlaczego pozwala się osobom że zdiagnozowaną niepłodnością zawierać małżeństwa?
Dlaczego pozwala się osobom starszym (po menopauzie)
  • Odpowiedz
@Horkheimer: wydaje się że nie, też pojmowałem to w ten sam sposób co Ty. Ale jak by się nad tym trochę głębiej zastanowić to trochę jakbyś zrobił referendum czy rudzi mogą adoptować dzieci, albo czy długowłosi mężczyźni mogą brać ślub z krótkowłosymi kobietami. Jeżeli chodzi o osoby homoseksualne to jednach wydaje się że to nie ich wybór i dlaczego by mieli nie móc formalizować swoich zwiążków? A nawet jeżeli to
  • Odpowiedz
Rozumiem, że podatki progresywne które są uciskiem bogatszych przez biedniejszych


@kuna999: xDDDDD

O stary. Ty może najpierw sobie zadaj pytanie, kto kogo uciskał, jak stawał się bogaty, co? To kuc wymyślił xd
  • Odpowiedz
@aegispolis: Masz urojenia powiązane z czasami niewolnictwa i rewolucji przemysłowej. Generalnie lewica mówi o Gatesie albo Musku a potem nakłada 50% podatek progresywny na programiste albo inżyniera który między innymi przez te podatki ma bardzo ograniczone możliwości.

Obecnie jestem programistą który swoją ciężką pracą doszedł do miejsca, że zarabiam naprawdę duże pieniądze. I o ile w Polsce mam możliwość ucieczki na 19% liniówke + ZUS(czyli de fakto koło 23-27%) o
  • Odpowiedz