Wpis z mikrobloga

Przed chwilą na Campus Polska padło pytanie, czy kwestię małżeństw #lgbt i adopcji dzieci przez pary homoseksualne należy poddać pod referendum. Czaskoski oczywiście odparł, że nie xD czyli jak jest obawa, że większość społeczeństwa odrzuci legalność takich małżeństw i nie zgodzi się na adopcję przez nie dzieci, to już demokracja jest be, tak? xD kojarzy mi się to z "trzeba anulować, bo przegramy" #neuropa #teczowepaski
PS. Tak, tak, wiem, jestem symetrystą ()
Horkheimer - Przed chwilą na Campus Polska padło pytanie, czy kwestię małżeństw #lgbt...

źródło: comment_1661789769TvGtF0XbiBtbGdGa5tMyIq.jpg

Pobierz
  • 76
  • Odpowiedz
albo likwidujemy wszystkie małżeństwa albo dajemy możliwość każdemu, symetryzmem w tej kwestii się brzydzę.

UWAGA GŁOSUJEMY

Kto jest za tym byśmy demokratycznie zjedli @Horkheimer: z mizerią oraz ziemniaczkami na obiad? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Winatuska: Od kiedy prawo do małżeństwa osób tej samej płci jest prawem człowieka? W takim razie Polska łamie prawa człowieka, bo u nas nie można zawierać takich małżeństw?
Miałabyś rację, gdyby tu chodziło np. o prawo do godności, wolności słowa, sumienia, wyznania itp.
  • Odpowiedz
@Horkheimer: Raczej chodziło o to, że kwestie podstawowych praw człowieka, czy równego traktowania obywateli przez prawo nie powinny podlegać dyskusji. W ogóle nie powinno być możliwości, aby w referendum przegłosować ucisk jakiejś grupy przez większość.
  • Odpowiedz
@Horkheimer: Mało kto w społeczeństwie poza głównymi zainteresowanymi ma w ogóle pojęcie o funkcjonowaniu małżeństw jednopłciowych oraz adopcji przez nie dzieci (i o tym, że tęczowe rodziny w PL funkcjonują, ale nie mogą zyskać statusu prawnego), często kierując się jedynie stereotypami i tym co w tv usłyszą. W tej kwestii ma rację.
  • Odpowiedz
@paradoksik:
Dziecko powinno być wychowywane w pełnej rodzinie zarówno przez kobietę jak i mężczyznę ponieważ osoby wychowywane bez męskiego lub damskiego wzorca mają problemy psychiczne i emocjonalne.
  • Odpowiedz
: Raczej chodziło o to, że kwestie podstawowych praw człowieka, czy równego traktowania obywateli przez prawo nie powinny podlegać dyskusji.


@aegispolis: Ja byłbym za tym żeby w ogóle nie można było tworzyć praw zależnych od płci. Wojsko? Pobór dla osób które ukończyły 18 rok życia w razie wojny. Tyle, nie żadnych mężczyzn. Małżeństwo? Związek dwóch osób. Jakiej są płci to niech sobie same te osoby wybiorą. I to by był faktyczny
  • Odpowiedz
Poniżej pewnego progu dochodowego według mnie mają gówno a nie wzorzec. Homoseksualna para informatyków 15k > heteroseksualna para z podlasia z 6tką dzieci na utrzymaniu państwa.


@CyfrowyD: to jest problem rozwiązywalny w inny sposób, poprzez rozwój gospodarczy i system socjalny państwa oraz metody likwidacji i karalność patologii
  • Odpowiedz
  • 0
@Horkheimer nie istnieje coś takiego jak społeczeństwo. Jest tylko zbiór jednostek, lewaku ( ͡º ͜ʖ͡º) a poza tym po co pytać o jakieś przepisy ludzi, którzy nie będą z niego korzystać
  • Odpowiedz
Od kiedy prawo do małżeństwa osób różnej płci jest prawem człowieka?


@llllllllllllllllllll1: Ale ja nie uważam, że to jest prawo człowieka xD Prawa człowieka są zdefiniowane choćby w Europejskiej Konwencji Praw Człowieka:

- prawo do życia, wolności i bezpieczeństwa osobistego,
- prawo do rzetelnego procesu sądowego,
- prawo do głosowania i kandydowania w wyborach,
- wolność myśli, sumienia i wyznania,
- wolność wyrażania opinii (w tym również wolność mediów),
- prawo
  • Odpowiedz
poprzez rozwój gospodarczy i system socjalny państwa


@Mezomorfix: Po co mam płacić za coś co mogę mieć za darmo? Nie mam zamiaru wydawać więcej na jakieś socjale z podatków. Wystarczy pozwolić parom homoseksualnym na adopcję. Bo niby czemu nie? Mam płacić kolejne sumy w podatkach żeby ktoś sobie u nas mógł powiedzieć, że "chociaż w Polsce nie pozwalamy na adopcję przez pary LGBT"? Wywalone mam w to.

Natomiast zgadzam się, że
  • Odpowiedz