Wpis z mikrobloga

Mirki, zbieram obecnie powoli części do nowego kompa, oczywiście z mega cebul itp.

Już mam zasilacz (jakiś BeQuiet z niby tych lepszych), 2x16GB Basilisków, chłodzenie (Ferra 5). Mam starą grafikę RX570 która mi wystarcza do filmów w 4k ;]

Teraz czaję się powoli na cpu i mobo, który producent teraz jest bardziej polecany, celuję w lepszą płytę (przegapiłem tą cebulę na amazon na płytę za połowę ceny) i słabszy cpu na start. I zastanawiam się czy celować w jakiś i3 z 10-11gen, czy np w ryzen 5500.

Ogólnie zależy mi by było lepiej niż i5-4590. Tak za max 1kzł. Najbardziej to bym chciał by karta zintegrowana była na poziomie obecnego rx570 4GB, ale to raczej absolutnie nie jest realne ;D

#komputery #pcmasterrace #cokupic
  • 7
celuję w lepszą płytę i słabszy cpu na start

zastanawiam się czy celować w jakiś i3 z 10-11gen, czy np w ryzen 5500


@wacek_1984: Według mnie druga opcja da trochę lepsze możliwości pod względem wymiany procka w przyszłości, chociaż to też nie jest już przyszłościowa platforma i możliwe, że już nic nowego na nią nie wyjdzie, chociaż jest szansa. No i w przypadku AMD lepsze płyty główne już nie są takie
B450


@MrPrado30: nie jest to za stara generacja na zakupy? Masz jakąś do polecenia? Chciałbym taką z 4xram, minimum 2x pci (gpu + SC8000) i fajnie jakby miała BT, jak nie będzie miała to luzik ;)

Na i9 to mnie raczej nigdy nie będzie stać, cebula zbyt mocna w narodzie.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@wacek_1984: Oczywiście, że można nowszą ale sensowne B550 zaczynają się od +-700zł więc w 1000zł nie zmieścisz procesora. Dobre B450 niedawno były za 300-400zł chociaż w większości już się pokończyły i sklepy podniosły ceny w pobliże 500zł ale może jeszcze gdzieś są. Najlepszy by był Asus b450 rog strix, Gigabyte Aorus Pro, Elite, MSI Tomahawk Max. Z B550 z najtańszych sensownych za 560zł to Gigabyte Gaming X.
Z bluetoothem wbudowanym to
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@wacek_1984: Bardzo dobry bo procesor zawsze można bez problemu wymienić, sprzedać a płytę przykręcasz i używasz a im lepsza tym większa możliwość rozbudowy. Na start właśnie lepiej dołożyć do płyty niż do procesora.