Wpis z mikrobloga

Co tu się właśnie XDD Wysłałem aplikację - żeby nie było, 100% zdalnie w ogłoszeniu. Rozmawiamy sobie z panią z #hr i na koniec rozmowy pytam się czy te 100% pracy zdalnej to faktycznie 100% czy gruszki na wierzbie, bo już nie raz się spotkałem z takim czymś, a później nagle trzeba było grzać do biura na drugi koniec kraju, dość regularnie i to jeszcze za swoje.

Co pani hrówka na koniec rozmowy wypaliła mi prosto w kamerkę? Oczywiście, że 100% zdalnie, ale manager ceni integrację zespołu i chciałby, aby pan pojawiał się 2 razy w tygodniu w siedzibie firmy i w przypadku prezentacji raportów przed zarządem XDDDD

No nic, pół godziny zmarnowane.

#korposwiat #pracbaza
  • 50
  • Odpowiedz
@PanPrezes_PL: uhm, obecnie szukam tak na luzie żeby się w stawkach zorientować i obserwuje srogą januszerkę, chociaż OLX nie przeglądam xd Z tego co zaobserwowałem, to ciężko będzie mi znaleźć lepsze miejsce, niż to, w którym jestem obecnie. Raczej te rozmowy 4fun i cieszę się, że nie szukam póki co pracy na poważnie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@bartez_94: może liczyli na to, że jak jeleń dam się złapać, a później po tygodniu pracy: Panie Areczku, zapraszamy na integrację z młodym i dynamicznym zespołem. Pan sobie opłaci transport i nocleg żeby nas obejrzeć" xddd

Z tego co widzę, do takich tricków uciekają się jakieś firmy produkcyjne ulokowane gdzieś na #!$%@? gdzie musiałbym jechać z 45 min - 1h, a jak auto się zepsuje to nawet nie chce wiedzieć ile
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 105
@kimunyest95: jak mi się chce rzygać jak ja czytam o tych integracjach zespołów, mam #!$%@? na ludzi z pracy bo to tylko znajome twarze z którymi najlepiej żebym się nie widział częściej jak raz na 5lat. Integrować to ja się mogę z rodziną w domu albo na wyjazdach.
  • Odpowiedz
@steemm: bez kitu mam takie samo podejście XD, jak słyszę, że w dziale planują spotkanie integracyjne to #!$%@? mać. Jeszcze ten wszechobecny small talk i wspólne chodzenie na lancze xd ja tam wole samemu iść sobie w spokoju zjeść obiad niż słuchać o tym że Anetka musi sie spieszyć bo ma calla zaraz xDD
  • Odpowiedz
@kimunyest95: Tu by się jeszcze przydała druga pandemia. Pierwsza otworzyła wielu pracodawcom oczy, że pracownik może pracować zdalnie i nie będzie się obijał. Druga przypomniałaby, że wielu pracowników nie chce pracować stacjonarnie w żadnym zakresie i zmuszanie ich do tego czy zatajanie tego podczas rekrutacji nie prowadzi do niczego dobrego.
  • Odpowiedz