Wpis z mikrobloga

@Hektorrr: No w appsettingsach mam normalnie
"ConnectionStrings": {
"DefaultConnection": "Data source=browserapp3.db"
}

a w starcie
services.AddDbContext(opt =>
{
opt.UseSqlite(config.GetConnectionString("DefaultConnection"));
});

No i jak mam interfejsy restowe, to dodawanie danych tam działa normalnie.
@Hektorrr: Warunek jest dobry, bo jak znajdzie, czyli nie będzie nulem, to pomijamy.

Jak debugowałem i były dodawane do contextu nowe obiekty, w debugu w locals widać całą listę, po czym idzie savechanges i nie ma nic. ChangeTracker.HasChanges zwraca true, ale response z savechanges 0.

Ale może spróbuję postawić jakis mssql na dockerze i na nim spróbuje, bo i tak ostatecznie nie będzie na sqlite siedzieć, ale myslałem, że szybsze do
Warunek jest dobry, bo jak znajdzie, czyli nie będzie nulem, to pomijamy.


@Zeronader: Lol, no tak.... Sugerowałem się za mocno nazwami.

To tak na pierwszy rzut oka wygląda jakby powinno zadziałać. Na pewno nie ma żadnych wyjątków rzuconych które ignorujesz? Nic w konsoli?
@Hektorrr: Wszystko działa, nie wiem jak to możliwe, ale to sprawdzę.
Ale ostatnio przesiadłem się na Raidera i w Raiderze wszstko w debugu szło poprawnie, a w Visual studio w debugu mi wywałało w exception i tam się okazało, że migracja mi wygenerowała nazwę tabeli ItemTypeStat, a przy insercie próbował chyba ItemTypeStats ( możliwe, że poprawiałem w kodzie i nie pamiętałem ) I dlatego nie szedł insert.
@Hektorrr: To tak zamykając temat, to Raider jest trochę #!$%@? i jak nie zrobie breakpointa w środku catcha, to idąc normalnie Step overem omija mi wejście do catcha i od razu idzie dalej. Dziwne to takie, no ale będę na przyszłość już to wiedział