Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 32
#atencyjnysmuteczek (można powrzucać na czarną)

Na noc trochę mojego pisarstwa. Zdjęcie dla uwagi ;)
*

Beton. Brudny, poplamiony. Wymiociny i krew pod butem. Pogniecione puszki, porozbijane butelki. Bezdomni na ławkach, pod klatkami, pod sklepami. Różne języki pod kościołem Mariackim tak jak kiedyś pod wieżą Babel. Miasto podzielone na dzielnice, a ludzie podzieleni na narkotyki i styl życia.
Ochroniarz pilnuje oszklonych butów, które kosztują tyle co jego sto sześćdziesiąt osiem godzin w miesiącu. Ja podaję kawę, która kosztuje pół godziny. Pan sprzedający obwarzanki w słońcu patrzy na Nas i zazdrości klimatyzacji. Pewnie ta Pani co kupuje obwarzanka zazdrości, że inni kupują croissanta, a ta, która go kupiła, chciałaby te buty zza szyby. Symbioza. Każdy każdemu czegoś zazdrości.
Ja pijam kawę w klimatyzowanym pomieszczeniu, a inni na czterdziestu stopniach Celsjusza układają kostkę po której chodzę i wylewają asfalt po którym jeżdżę. Ktoś wstaje o czwartej rano, żebym o szóstej mogła zjeść tę świeżą bułkę. A o północy ktoś stoi za ladą na stacji benzynowej, żebym mogła kupić paczkę papierosów, bo akurat mi się skończyły. Dopijam, więc kawę i zaczynam uświadamiać sobie, że nie jest mi znane pojęcie ciężka praca. Każdy z Nas widzi tylko swój ciężar i waży on najwięcej, dopóki nie dostrzeżemy innych żyć.

Osiem godzin patrzę przez szybę i obserwuję turystów, mieszkańców i bezdomnych. Zza szyby nikt nie pomyślałby, że analizuję jego życia po ruchach, mimice i gestach w konwersacji. Wbijam wzrok i układam schemat wydarzeń.
Ta Pani co biegła, to czuła ból w stopach od szpilek, ale elegancja nie jest równoważna z wygodą. Pewnie już czeka na Nią stos papierów przy biurku, a szef znów będzie się musiał dowartościować poniżając innych. Ona swoją frustrację wyleje na męża, a mąż wleje do szklanki trochę wódki i rozcieńczy z sokiem. Dziecko to zobaczy i nie powie, że źle się czuje, bo wyczuje nerwową atmosferę. Zostanie samo z myślami, więc samo postanowi odreagować oddając się tanim znieczulaczom. Od tego schematu odrywa mnie kolejna postać.
...
*
Pobierz smuteczek2000s - #atencyjnysmuteczek (można powrzucać na czarną)

Na noc trochę mojeg...
źródło: comment_1661713559LvjDvZBno7l138EikDJhwS.jpg
  • 17