Wpis z mikrobloga

Czy moglibyście mi coś polecić do budowania?
Mam umysłową pracę, czytam trochę książek i potrzebuję czegoś co sprawi, że zajmę się sobą na parę godzin i nie będę musiał myśleć, ale jednak będę coś budował manualnie, bo daje mi to satysfakcję i mnie odpręża.
Myślałem nad lego, sklejaniu modeli, składaniu drewnianych modeli i origami, czy jest coś jeszcze wartego uwagi co wymaga tylko czytania instrukcji i nie ma w tym wielkiego wysiłku?(zrezygnowałem ze malowania sklejanych modeli bo mnie wkurzało babranie się z farbą)

Wołam trochę tagów, bo wiem, że uzależnienie od budowania nie dotyczy tylko jednego.
#zabawki #lego #modelarstwo #origami
  • 17
zrezygnowałem ze malowania sklejanych modeli bo mnie wkurzało babranie się z farbą


@Filem00n: A malowałeś olejnymi, czy akrylami? Z olejnymi jest sporo pieprzenia się, też tego nie lubię, ale jak używasz akryli, to moim zdaniem z malowaniem modeli (czy figurek) jest mniej pieprzenia się niż z samym sklejaniem modeli (zakładając, że wszystko ładnie szlifujesz, uzupełniasz braki jakąś szpachlą itp., a nie tylko cyk, wyciąć element z ramki, trochę kleju, złożyć jako
@Filem00n: z drewnianymi modelami jest ten problem (próbowałem uGears), że czasem nie jest to idealnie dopasowane i trzeba się napocić, żeby weszło jak trzeba. Zależy czy lubisz takie łamigłówki, bo np. mnie to potrafiło nieźle frustrować. LEGO są spoko o ile liczysz się z tym, że żeby mieć kilka godzin składania, to musisz wydać kilkaset zł ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@Regis86: akrylami, no kurde frustrowało mnie to, chyba sam fakt, że musiałem się brudzić, potrzebuję coś gdzie wkładam minimum wysiłku i mogę się zamknąć na parę godzin.
@Filem00n: w sumie jeżeli zależy Ci głównie na składaniu, to może popatrzeć na jakieś alternatywy klockowe - albo polskie Cobi, albo jakieś chińskie klocki, ceny powinny być bardziej atrakcyjne.
@Filem00n: jest troche zestawow tego typu, gdzie wlasnie skladasz konkretny model, ale jest sporo gdzie mozesz bidowac cos swojego/alternatywnego. seria creator 3w1,technic,modulary czy taka kuznia/domek na drzewie - jest wystarczajaco duzo bazowych klockow zeby robic inne budowle
@Filem00n: Jeśli lubisz mechy to Bandai ma chyba całkiem fajne modele Gundam do składania. Te największe kosztują powyżej 1000, więc nie są tanie, ale z tego co widziałem to dużo jest z tym roboty. Nie ma malowania i chyba nie ma też klejenia.
akrylami, no kurde frustrowało mnie to, chyba sam fakt, że musiałem się brudzić, potrzebuję coś gdzie wkładam minimum wysiłku i mogę się zamknąć na parę godzin.


@Filem00n: Ciekawe, ja właśnie się ostatnio przerzuciłem z modeli na malowanie figurek, bo przy braku dedykowanego miejsca i mając ograniczony czas na hobby jest to dla mnie opcja dużo szybsza (jestem w stanie "wyładować" się w minutę, a przy modelach mam więcej gratów i trwa
@Filem00n: Lego jest spoko, modelarstwo też spoko (chociaż im więcej się bawisz tym bardziej cię to angażuje intelektualnie).

Ja polecam jeszcze rzeźbienie w drewnie. Kupujesz nóż, klocek drewna i wycinasz sobie jakieś ptaszki, koniki itd. Bardzo fajna odskocznia. Ma w sobie coś takiego pierwotnego, bardzo mechanicznego.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Filem00n: Modelarstwo kartonowe. Karton jest już pomalowany więc odpada babranie się z farbami. Zostaje tylko przyjemność z samego składania. Na początek nawet nie musisz kupować modelu. Na stronie canon papercraft mają naprawdę fajne modele na początek do wydruku na zwykłej drukarce. Później jak ci się spodoba możesz kupić coś z wydawnictwa albo druknąć stare modele od Yamahy.