Wpis z mikrobloga

@pranko_csv niedawno potrzebowałem parę pustych kartonów więc wybrałem się do Auchan, a tam pełno między alejkami już sprasowanych w koszykach przez obsługę, która wykładała towar. Wziąłem więc kilka i udaje się do wyjścia, gdzie zatrzymał mnie ochroniarz tłumacząc, że nie można wynosić kartonów i muszę je zostawić. Karton teraz na wagę złota...
  • Odpowiedz
@pranko_csv pracuje mocno z producentami i branża FMCG i słyszę codziennie- cena surowca (karton) w rok poszła w górę o 100%. Pamiętajcie że połowa rzeczy która jest w sklepach przyjechała w kartonach różnego rodzaju
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@ZnajomyTwojejZony: Jasne. Tylko że gdybyś powiedział na jakimś sklepie to by ci dał z tajniaka ale wtedy to jakoś kontrolują. Wyobraź sobie że każdy wchodzi sobie na sklep i bez jakiegoś zapytania wynosi rzeczy. W końcu ktoś by zauważył i kontrola gotowa. Opisałeś jak na luzaku wszedłeś do sklepu i jak gdyby nigdy nic wychodzisz. Niestety tak to nie działa.
  • Odpowiedz
@WinogronoToBezpestkowe działało tak z 15 lat temu nikt się do takich rzeczy nie przyczepiał. Pewnie masz rację, teraz pewnie jakieś regulacje są a wielkopowierzchniowe sklepy niechca tłumu żuli którzy wyprowadzają "hehe na makulature kartoniki kierowniku".

A spod śmietnika można brać czy to też nielegalne?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@ZnajomyTwojejZony: Nie wiem. Pewnie nie XD. W przedsiębiorstwach jest wprowadzony system BDO który jest od zarządzania odpadami. Rejestruje się je na rządowej stronie. Wszystko jest ważone i rejestrowane. Na magazynach muszą być oddzielne strefy do każdego odpadu. Myślę że to akurat wyjdzie na dobre. Tylko żeby każdy był na jednakowych prawach. A u nas są równi i równiejsi.

Druga sprawa też nie ma co ukrywać że liczy się też kasa. Praktycznie
  • Odpowiedz
@WinogronoToBezpestkowe: Dokładnie rok temu zbierałem w ten sposób standaryzowane kartony z lidla na przeprowadzkę - pytałem, brałem i wychodziłem. I tak kolka kursów. Nikt nie robił z tym problemów. Także w moim odczuciu dokładnie tak to działa.
  • Odpowiedz