Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
A mowili zebym nie wyjezdzala za granice....
Wyjazd na #emigracje to byla najlepsza decyzja ever

Zagadka - zaznacz na wykresie gdzie wyjechalam za granice i gdzie dostalam signing bonus. Wiem ze sa ludzie na wykopie co maja wiecej i gratki - podziwiam ze udalo Wam sie tyle zaoszczedzic mieszkajac w Polsce. Ja bym nie byla w stanie.

W 2017 widzac w jakim kierunku idzie Polska z tymi wszystkimi 500+, emeryturami i niszczeniem praworzadnosci postanowilam sie ewakuowac. Pamietam ze kropla co przelala czare goryczy bylo nielegalne glosowanie nad budzetem w sali kolumnowej. Teraz czytam te artykuly o zatrutej Odrze, o braku wegla, o 30% prawdziwej inflacji, czy o zamykanych zakladach pracy czy o nadchodzacej masywnej stagflacji i to tak jakbym czytala o jakims kraju z glebokiej Afryki. Oligarchia, lamanie prawa na kazdym kroku, nepotyzm, zaraz bezrobocie lat '90. Ze w ogole ktos mieszka jeszcze w tym kraju? Podziwiam.

Rocznik '91
Pracuje od 2013
Wszystko na UoP
Umierkowana ilosc stresu.
Ostatnie dwa lata w 100% HO
Wykres pokazuje moje liquid assets po przewalutowaniu na euro (zaoszczedona i zainwestowana kasa)
Wykres nie pokazuje illiquid assets.
Nie dziaduje, wynajmuje mieszkanie na plazy, chodze do restauracji, gram w sporty, jezdze na dwie lub trzy wycieczki coroku.
Rodzina moja jest biedna - nigdy nie mialam nawet jednej korepetycji.
W 1/4 drogi do niezaleznosci finansowej

Caluje goraco wszystkich troli co dostaja wyplate z budzetu panstwa i beda mowili jak to w Polsce jest wspaniale (ᐢ ˕ ᐢ)

#finanse #pracbaza #ekonomia #rozowypasek #bekazpisu

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #630953d6d9831df4c004b91c
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: sokytsinolop
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt
AnonimoweMirkoWyznania - #anonimowemirkowyznania 
A mowili zebym nie wyjezdzala za gr...

źródło: comment_1661609319rG3OgsmtxolxEJ0pXkg22j.jpg

Pobierz
  • 19
  • Odpowiedz
Podziwiam, że są ludzie, którym jest tak dobrze w życiu, że nie muszą dawać ujścia frustracji na tematy, które rzekomo ich już nie dotyczą. Ah, wait...


@ode45: standardowy tekścik, gdy ktoś chciałby poruszyć jakiś temat w miarę kulturalny sposób, a kogoś boli, że ta osoba ma więcej. To jest bolączka z Polaków, że nie potrafią normalnie dyskutować na pewne tematy, bo od razu pojawiają się personalne pstryczki w nos.
  • Odpowiedz
Ach te okropne Polaki


@ode45: to jest mentalność, która pokutuje i która doprowadziła do wygranej Pisu. Można się oszukiwać że jest inaczej, zakłamywać rzeczywistość i pisać takie posty z bólem dupy jak ty, albo można samemu się rozwijać i zachęcać aby kapitał narodowy się rozrastał, bo będziemy korzystać z tego wszyscy.
  • Odpowiedz
t00l: @anttrza: no, ja mam bardzo podobny setup co OPka, ale nie za bardzo widzę o czym chcesz tu dyskutować? że emigracja może być spoko i są fajne zawody dużo płacące na świecie? no… są - nie wiem co więcej powiedzieć, tak, tak jest.

Dla mnie też Polska nie wydawała się najlepsza jak OPce, ale już dawno temu przeszło mi przekonywanie innych, że dla nich też najlepsza nie jest. Bo
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: patrząc na powyższe wpisy:

W sensie że chodzenie do restauracji, uprawianie sportów i wycieczki kilka razy w roku to sukces na emigracji? Matko, ty chyba pochodzisz z jakiejs Polski Z.


Dla niektórych to jest dziwne, że są ludzie których nie stać na wycieczki kilka razy w roku i na emigracji odżywają. A ocenianie co jest sukcesem i śmianie się że dla innych te kilka wycieczek w roku jest spełnieniem jest
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Zastanawia mnie tylko czy warto jest porzucić rodzinę i przyjaciół tylko po to żeby robić to samo co można robić w PL, czyli dobrze zarabiać

Imho, życie w Polsce i zdalna praca są 1000x bardziej opłacalne, chociażby przez koszty życia - plus nie trzeba nikogo porzucać

Fajnie się tam żyje w obcym kraju bez wszystkich bliskich, warto? ;)
  • Odpowiedz
Kilianka: "Dla niektórych to jest dziwne, że są ludzie których nie stać na wycieczki kilka razy w roku i na emigracji odżywają. A ocenianie co jest sukcesem i śmianie się że dla innych te kilka wycieczek w roku jest spełnieniem jest już mega wieśniackie."

Śmieszne jest to, że ktoś przedstawia to w taki sposób, że tylko na emigracji można tak żyć, bo w Polsce to wiadomo... Tymczasem to poziom przeciętnego pracownika
  • Odpowiedz