Wpis z mikrobloga

W przyszłym tygodniu mam spora trasę do zrobienia moim autem wiec postanowiłem ogarnąć wspomaganie, stara pompa wpadała w wibracje. Kupiłem fabrycznie regenerowana TRV za prawie 700zl. Było by fajnie ale nie działała, w ogóle nie budowała ciśnienia. Na szybko hurtownia ściągnęła mi inna pompę i tu zaskoczenie działa ale wyje pomimo odpowietrzonego układu. Dla pewności czy wszystko jest drożne wrzuciłem moja stara pompę i działa normalne poza wibracjami. Jakieś pomysły ? Olej mam świeży taki jak być powinien… audi a4 3.0 asn #motoryzacja #mechanikasamochodowa
  • 6
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Spamek23: jak dobrze pamiętam ze swojej starej A4 B6, to tam z pompami wspomagania jest niekończącą się opowieść. Jednym pomaga wymiana węży (tam jakiś dławik jest na którymś z nich), drudzy walczą tygodniami z tematem; pamiętam na pewno, że każdy narzekał na zamienniki, jakie by one nie były. Na Allegro był na pewno jeden gość sprzedający hurtowo używane, sprawdzone pompy i od niego brali. Do 1.9 niektórzy montowali też pompy od
@tpvddd: Poszukam w okolicy używki i tyle… chciałem tego uniknąć ale trudno. Ze względu ze moja oryginalna pompa działa normalnie to mogę wykluczyć resztę układu. Z tym silnikiem już tyle miałem przebojów ze mam tego dosyć…
@Spamek23 pompy wspomagania kupuje się tylko w dwóch opcjach nowa oryginalna lub oryginalna używana. Kupno zamiennika albo regenerowanej to strata czasu i pieniędzy. Kupiłem 3 zamienniki pompy żadna nie była w stanie się odpowietrzyć i padała po kilkudziesięciu minutach. #!$%@?łem się i kupiłem oryginał od 2 lat zero problemów więc chyba odpowiedź oczywista.