Wpis z mikrobloga

Cześć!

Od jakiegoś czasu śmigam sobie Tribanem RC520. Rower świetny, wrzuciłem tam trochę szersze opony i jeżdżę nim wszędzie. Przeważnie moje trasy to 50/50 asfalt i szutry. Wszystko jest cacy oprócz szprych w tylnym kole. Dosłownie co tydzień, dwa tygodnie (~200km) pęka mi szprycha w tylnym kole. W ciągu wakacji przerobiłem ze cztery pęknięte szprychy w tym rowerze. Moja waga to 75-80kg.

Szczerze powiedziawszy to nie mam już cierpliwości do tych kół i szukam jakiegoś rozwiązania. Zastanawiam się, czy warto przeplatać te koła czy to raczej bez sensu i lepiej kupić nowy zestaw? Może ktoś ma coś do polecenia? Dodatkowo - czy ktoś z Was miał podobny problem z Tribanowymi kołami?
#wykoptribanclub #triban
Pobierz BojowaLama - Cześć!

Od jakiegoś czasu śmigam sobie Tribanem RC520. Rower świetny, ...
źródło: comment_1661517222UAWyVBYkOo3aU8NC8ZmCht.jpg
  • 10
@BojowaLama: sam centrowałeś to koło? ogólnie mają tendencję do rozcentrowywania się - wtedy napinają się z którejś strony i trach.....daj do sprawdzenia w dobrym serwisie czy gdzieś nie bije.... mój triban przejechał europę i akurat na koła nie narzekam - oprócz tego drobnego mankamentu - ale jechałem z sakwami więc....
@BojowaLama: Kojarzysz czy masz te stare koła czy nowe dawane do Tribana? Mi się wydaję, że to ten stary model. Generalnie te stare koła to gówno niesamowite, u mnie tak samo szprychy leciały. Taki protip, w sztycy możesz wozić szprychy, byle tylko sztycę od spodu zatkać ;D
Jeżeli masz na gwarancji jeszcze to wal z nimi na reklamację. Dodatkowo obejrzyj jeszcze czy nie ma pęknięć przy nyplach, u mnie pękały i
@jasiek-kowalski: Za każdym razem zanosiłem koło do serwisu który mam niedaleko. Tam była zakładana nowa szprycha i centrowanie. Serwisant wspominał, że obręcz jest delikatnie krzywa ale nie ma tragedii i "jeździć obserwować".

@guru8: Nie bardzo wiem po czym rozróżnić nowy model kół od starych. Na moich pozrywane są naklejki. To jest rower z drugiej ręki, już ponad dwa lata po zakupie chyba (przez 1-go właściciela) - gwarancja odpada. Poprzedni właściciel
@BojowaLama: No jak kupiony z drugiej ręki to lipa. Ja jeździłem głównie na szosie, a i tak mi strzelały...
https://www.decathlon.pl/p/kolo-rowerowe-szosowe-triban-520-tylne-do-tarczy/_/R-p-335915?mc=8666307
Tu masz nowe koło, obręcz jest lekko zaokrąglona, te stare są lekko kanciaste. Ale te nowe i tak zaczęli dawać w zeszłym roku dopiero.
Czyli co byś nie chciał robić, to najlepszym wyjściem jest kupno nowych kół ¯\_(ツ)_/¯ Przeplatanie jest bez sensu, za dużo wyjdzie
@BojowaLama: 38? Ile tam miejsca zostaje na oponę? W teorii do trabanta wchodzą 40c, ale na zimę myślę założyć jakieś klockowate 38 i nie wiem ile tam miejsca by zostało na błoto/śnieg