Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
#anonimowewyznania #samochody #samochod #parkowanie

A jak tak tutaj z trochę innej storny - wyznanie pewnego Donosiciela.

Ale od początku...

Parkowanie w mieście nigdy nie należy do łatwych i przyjemnych. A urzędnicy to już w ogóle wzięli sobie na cel kierowców i z wielkim uporem eliminują nas z miasta.czy słusznie? To już bardziej skomplikowana sprawa. Jednak ograniczając miejsca parkingowe doprowadzają do kolejnych paranoi - coraz częstszego łamania przepisów, czyli parkowania po łosiowemu. A to dla odmiany obudziło kolejną grupę - społeczników -czyli powiadamiania służb o złym parkowaniu. No i teraz przechodzimy do sedna. SM w moim mieście często przyjeżdżając do źle zaparkowanych aut (zastawione bramy, parkowanie poza strefą, brak przejazdu, samochód na pasach dla pieszych), żeby się wybielić zaczęła stosować tłumaczenie:
- PROSZĘ PODZIĘKOWAĆ SĄSIADOM ZA TEN MANDAT, PRZECIEŻ ONI CAŁY CZAS DZWONIĄ.
-ZADZWONIŁA MŁODA KOBIETA, CHYBA 15 RAZY OD WCZORAJ, ŻE PAN TUTAJ STOI, PROSZĘ JEJ PODZIĘKOWAĆ ZA MANDAT
-FAJNYCH MACIE PAŃSTWO SĄSIADÓW, ŻE TAK CAŁY CZAS NA WAS DONOSZĄ, PROSZĘ IM PODZIĘKOWAĆ ZA TE MANDATY

No ludzie kochani, czy to aby na pewno słuszna droga? Toć to tylko rodzi coraz większe napięcia w rejonie. Do pilnowania parkowania jest właśnie powołana SM. Mandaty dają oni, za karygodne zachowanie kierowcy, w oparciu o przepisy i sytuację jaką zastali na miejscu. A u mnie karze się jeszcze i tępi 'donosicieli, którzy często nie mają innego wyjścia jak właśnie prosić służby o pomoc. a w zamian za to dostają jeszcze po głowie od SM.
I jeszcze jedno, czy udzielanie takich informacji przez SM, jak płeć osoby dzwoniącej, jej wiek czy wskazanie sąsiedztwa przy anonimowych zgłoszeniach osobom karanym, jest aby na pewno właściwe? O kuriozalnych tłumaczeniach SM przy wypisywaniu mandatów nawet szkoda gadać, bo mam wrażenie, że społecznicy 'donosiciele' przeszkadzają im w życiu każąc pracować, a SM lubi jak auta stoją gdzie popadnie.

Uf musiałem to z siebie wylać.



---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #6308861fd9831df4c004a5ed
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt
  • 1