Wpis z mikrobloga

Aktywiści z Akcji Miasto się jarają, że w końcu zaraz się zacznie remont Pomorskiej bo po tylu latach presji im się udało.
Guzik, a nie się udało tylko ta ulica jest w tak fatalnym stanie, że nawet ślepi urzędnicy w końcu ogarnęli, że trzeba tam wpuścić sprzęt.

Pomorska idzie do remontu od jutra w teorii do 1 kwartału 2024 roku. Także 1.5 roku. Ktoś chce się założyć, że zejdzie na tak krótki fragment znacznie dłużej? Znając nasze piękne miasto znajdą dwa miliony rzeczy pod ziemią także ja obstawiam co najmniej 2 pełne lata.

2 pełne lata bez Pomorskiej to będzie kolejny wesoły dym dla tej części miasta. Do tego przecież nie warto było tego remontu zaczynać od początku lipca. W końcu 2 miesiące wakacji to nie jest dobry okres na rozpoczęcie remontu. Lepiej to robić jak już wszyscy wrócą do miasta i studenci się pojawiają.

Generalnie to jest w ogóle dramat, że w tym mieście w 2022 roku mamy jeszcze ulice w tak #!$%@? stanie jak:
1. Powstańców Śląskich
2. Zaporoska
3. Gajowicka
4. Kościuszki
5. Piastowska
6. Reymonta
7. Poznańska
8. Krucza
O osiedlowych drobiazgach pokroju Ojca Beyzyma czy Tarnogajskiej to przecież nie warto wspominać.

Pozdrawiam #wroclaw

Remont potrwa

  • Krócej 2.9% (2)
  • Tyle ile mówią 4.3% (3)
  • do pół roku dłużej 10.1% (7)
  • powyżej pół roku dłużej 40.6% (28)
  • powyżej roku dłużej 42.0% (29)

Oddanych głosów: 69

  • 12
@Bratkello: Szczerze powiedziawszy mi się wydaje, że tam to szło dłużej niż przewidywali. Generalnie ja już nie pamiętam który remont się skończył o czasie gdy był robiony w miejscu gdzie do tej pory nie było większego remontu od komuny bo nie wiadomo jak idą rury i cała reszta.

@Ogau: Poczekaj oni dalej liczą na to, że za chwilę będzie remontowana Gajowicka i od razu robiona z tramwajem.
@Darth_Gohan: ciekawe czy wyliczyli ze zima beda robic. nic nie przewidzisz. nawet jak sie cudem (brak zimy) wyrobia, to potem dojda z dupy problemy z odbiorem i inne cuda xD

no i z tego co rozumiem to tramwaje maja dalej jezdzic, fajny remont bedzie. taki na #!$%@? ( ͡º ͜ʖ͡º)
@Darth_Gohan: Tutaj nawet nie ma co robić ankiety, bo to jasne jak słońce, że remont się przedłuży. Piękną robią i robią. Już dawno powinni skończyć i co? Taką Pomorską to spokojnie będą remontować o dodatkowy rok jak nie dłużej.

Powstańców, Zaporoska, Gajowicka czy Krucza to typowe kostki, to samo Tarnogajska. Co do tej ostatniej to nawet chyba rok lub dwa lata temu było złożony projekt WBO by ją remontować. Wszystko spoko,
@Darth_Gohan: ja #!$%@?ę czas remontowania dróg to jakieś wewnętrzne sabotowanie ruchu drogowego? Żeby taki kawałek drogi tyle czasu robić... A potem człowiek jedzie o 16:30 i już wszystkie maszyny stoją i żadnego pracownika. Sobota, niedziela? Zero pracy. Remonty głównych ulic w mieście powinni robić na conajmniej 2 zmiany
@Domciu Remontowanie ulic z budżetu WBO to jest xD

No typowe kostki które warto by było w XXI wieku przy ich "ważności" dla ruchu wymienić w końcu.

@SerTrapistow No będzie w pytę dla tego rejonu miasta.

No mogliby robić na dwie zmiany jakby ktoś w końcu pomyślał o tym żeby budżet był prawidłowo na to ogarnięty. Część rzeczy faktycznie można robić tylko ograniczona liczba ludzi. W innych pewnie druga zmiana sporo by
@Darth_Gohan: Ulicy takiej jak Tarnogajskiej to i owszem, ale mniejszych wydaje mi się, że z WBO spokojnie można by było wyremontować. Chociażby taką Bogedeina. W XXI wieku by jeździć po drodze z wielkich, betonowych płyt to śmiech na sali. Nie jestem pewien, ale też były składane wnioski WBO na jej przebudowę.
@Darth_Gohan: Czyli raczej nie prędko. Schronisko dla kobiet miało zostać wybudowane do 2021, a w 2019 mieli rozpocząć pracę, ale zapewne pandemia pokrzyżowała te plany. O ile to co czytam w necie ma jakiekolwiek odzwierciedlenie do rzeczywistych ustaleń.