Wpis z mikrobloga

Gdybyś budował dom dzisiaj, to na jaki system ogrzewania byś się zdecydował?
Jak możesz to odp. uzasadnij

#budowadomu #remontujzwykopem #budowlanka #remont #wegiel #gaz #pytanie #dom #pytaniedoeksperta #ciekawostki

Jak wyżej

  • Na gaz 9.7% (11)
  • Na węgiel 7.1% (8)
  • Na prąd 26.5% (30)
  • podwójny gaz + węgiel 9.7% (11)
  • podwójny gaz + prąd 10.6% (12)
  • podwójny węgiel + prąd 8.0% (9)
  • Coś innego 28.3% (32)

Oddanych głosów: 113

  • 38
  • Odpowiedz
@czlowiek_z_lisciem_na_glowie: przy obecnych cenach pomp ciepła i ich dostępności coraz bardziej myślę o kominku na pellet z zasobnikiem i płaszczem wodnym do podłogówki+klima z funkcją grzania. Z racji zastosowania pelletu można uniknąć konieczności montowania rekuperacji pomimo WT2021
  • Odpowiedz
napisz jeszcze ile kosztowały te wszystkie instalacje.


@inko-gnito: Napisz ile kosztuje obecnie węgiel, pellet czy drewno opałowe ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ale już ci mówię. Pompa ciepła 25 tys. kompletna kotłownia na gotowo, ze zbiornikiem 300 litrów, z montażem i wszystkim. Teraz ty napisz mi, ile kosztował piec na pellet i komin.

Fotowoltaika 9 tys. po dofinansowaniu Mój Prąd i odliczeniu od podatku. Fotowoltaika zwróci mi
  • Odpowiedz
@asiajasiabasia: W domu z poddaszem uż. łącznie ok. 100m2 reku daje na tyle niski zwrot że jest zwykłą fanaberią, no ale jeśli dla Ciebie fanaberią jest łazienka w domu czy tam zmywarka to już nie wnikam XDD
  • Odpowiedz
klimatyzacji


@inko-gnito: 2,8 tys. z montażem po zwrocie podatku z ulgi termomodernizacyjnej.
służy przede wszystkim do chłodzenia w lecie, ale można dogrzewać też.

Kominek i komin 10 tys. To w sumie najgłupszy wydatek z tego wszystkiego, można pominąć. Wziął się z naczytania się głupiego pierdzielenia Januszy w internetach "a co byndzie jak prundu zabraknie".
  • Odpowiedz
@asiajasiabasia: gdybym nie skończył niedawno budowy domu i gdybym się nie orientował w realiach cen pomp ciepła, FV, rekuperacji, klimatyzacji i kominków to nawet bym uwierzył w kwoty które tu wypisujesz.
Odpowiadając na twoje pytanie o ceny pelletu- mam w garażu zapas pelletu w cenie 1100zł/tona. Na przyszłą zimę pellet będę miał za darmo, bo złoże wniosek o dotację.
  • Odpowiedz
@inko-gnito: Mam fakturki pokazać, czy jak?

To, że wykonawcy potrafią rzucać kwoty z dupy nie znaczy, że coś tyle kosztuje i nie znajdziesz tańszej oferty jak poszukasz. Teraz kończymy budynek gospodarczy i na bramy garażowe dostaliśmy oferty 6600 zł + 1700 zł montaż za sztukę, a takie same (ten sam model, firma, tylko gorszy napęd) w markecie budowlanym są po 3500 zł. Montaż to 1 dzień roboty.

Nadal nie napisałeś,
  • Odpowiedz