Wpis z mikrobloga

@RenkaRenkeMyje: @PurpleHaze:
Moje dane z dzisiaj.

outside_balcony w wewnętrznym rogu balkonu od północy,
outside_kitchen na ramie okna od południa - niestety wystawiony na słońce :(

Cały dzień mnie nie było, a wychodząc zapomniałem zamknąć okna i balkon po nocy więc dane pozbawione "czynnika ludzkiego" :)

I tak - pościel wchłania sporo wilgoci - praktycznie cały czas w sypialni mam zauważalnie mniejszą wilgotność niż w reszcie pomieszczeń.
Diabl0 - @RenkaRenkeMyje: @PurpleHaze: 
Moje dane z dzisiaj. 

outsidebalcony w we...

źródło: comment_1661470026d4FVNdv0FY1cnQyyuoqvpO.jpg

Pobierz
@RenkaRenkeMyje:
1. Coraz gorętsze lata i coraz więcej upalnych dni - nie da się w domu wytrzymać, już nie mówiąc żeby porobić jakieś czynności fizyczne
2. Masz zdywersyfikowane źródło ogrzewania. W okresie przejściowym tzn jesienią i wiosną opłaca się grzać mieszkanie klimą zamiast grzejnikami
3. Osusza mieszkanie i likwiduje taką chorą wilgotność

Za dwa tygodnie montuję u siebie centralnie na całe mieszkanie 58m2 - 3.5kw. Koszt klimatyzacji z funkcją smart i
@RenkaRenkeMyje ta... Teraz sobie wyobraź, że 95% czasu miałem tak w Dublinie i osuszacz chodził prawie non-stop.
Też czekam aż się trochę uspokoi z wilgotnością, bo nie mam suszarki elektrycznej a popracować trochę większych rzeczy by się przydało..
@orzeszkiziemne: sprawdź dokładnie układ mieszkania i zweryfikuj proponowany zestaw z innymi monterami.

Też mam mieszkanie ~58m2, północ południe. 10 lat temu montowałem u siebie, a że był środek lata to brałem pierwszego "fachowca" który miał termin krótszy niż 2-3 miesiące. Przyszedł, obejrzał, stwierdził że 5.3kw spokojnie wystarczy na same mieszkanie. I faktycznie - salon chodzi/grzeje błyskawicznie, ale... tylko salon. Aby schłodzić pozostałe pomieszczenia nie pomagały żadne wiatraki ani nic. Dodatkowo jednostka
@Diabl0: Wiesz co, może 10 lat temu był jakieś gorsze klimatyzacje.

Z kim ostatnio nie rozmawiam to 3.5 kw chłodzi im elegancko całe mieszkanie do 60 metrów. Jak chcesz aby schłodziło szybciej to możesz postawić wiatrak na chwilę aby Ci przedmuchało powietrze.

Co do drgań jednostki zewnętrznej to nie będę miał problemu bo mam ogród w mieszkaniu i montuję ją pod tarasem, będzie sobie leżała na ziemi (tzn podeście).

Chyba rzeczywiście