Wpis z mikrobloga

W normalnym kraju robi się miliardowe inwestycje jak wychodzi, że np. wyprostowanie jakiejś drogi, czy modernizacja linii kolejowej skraca podróż na danym odcinku o np. 5 minut. Jako argumentu często używa się przemnażania zaoszczędzonego czasu przez tysiące pojazdów / pasażerów pokonujących dziennie ten odcinek i jest np. info jak zrobimy taką obwodnicę którą dziennie będzie przejeżdżać 60 tysięcy pojazdów i to nawet zakładając 1 pasażera, to zaoszczędzimy ludziom 5 tysięcy godzin dziennie. Czas, który może być wykorzystany produktywnie w gospodarce, albo nawet jako zwykły odpoczynek / czas dla siebie, który jest bardzo ważny dla zdrowia psychicznego.

Co mamy tymczasem w PiSlandii? Od miesięcy tysiące, jak nie dziesiątki tysięcy ludzi próbują kupić węgiel w sklepie PGG, bo tylko tam jest w akceptowalnej cenie. Próbują i wielu nawet pierwszej transakcji nie udało się zrobić, do tego są to często ludzie, których rodzina i znajomi prosili też o załatwienie węgla, bo "znają się" na kąkuterach. Tak więc siedzą sobie ludzie dwa dni w tygodniu, co tydzień, próbując przez godzinę-dwie dobić się do sklepu. Marnują czas, który mogliby przeznaczyć dla siebie, albo na pracę, do tego co nieudany tydzień poziom irytacji im rośnie...
Przecież to jest jakiś dramat jakby policzyć wszystkich tych ludzi, którzy przewinęli się przez ten sklep ile setek tysięcy godzin tu zmarnowano na klikanie F5... Przecież to jest takie upodlenie ludzi, że głowa mała.

Mam tylko nadzieję, że jak ktoś was poprosi o pomoc, to ich uświadamiacie z jakimi trudnościami się mierzycie. Wielu nie zrozumie, ale mówicie im jak to i przez kogo to tak wygląda. Wielomiesięczne zaniedbania i nieudolność #pis, ja przed pomocom komuś pytałbym się czy na tych gamoni głosował i czy zamierza głosować ponownie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#pgg #wegiel #bekazpisu
Pobierz
źródło: comment_1661446291JXZ6vqSf88TLH2eGltz7cY.jpg
  • 5
@FrasierCrane: zawsze mnie zadziwiają kluczowe systemy informatyczne w tym kraju. Mamy programistów na światowym poziomie, a w ogóle tego nie wykorzystujemy w tym sektorze. Wystarczyłby prosty system zgłoszeń do kolejki i wysyłanie towaru "jak będzie dostępny"