Wpis z mikrobloga

Ten kraj to karton..( ͡° ͜ʖ ͡°)

Opis sytuacji.
To co widzicie na fotce poniżej stare zabezpieczenie sąsiadów obok. Znajduje się na strychu na ścianie szczytowej po mojej stronie.
Z sąsiadem nie ma żadnego porozumienia. "Ma to w dupie".
Chciałem gości zobligować do usunięcia lub chociaż przeniesienia tego przyłącza na zewnątrz ściany szczytowej.
Jednak Energa ma na to #!$%@? "bo to nie ich".
Wysłałem zgłoszenie do państwowej straży pożarnej to po 30 dniach dostałem odpowiedź że to nie w ich gestii zarządcy budynku.
Co można z tym jeszcze począć?

#prawobudowlane #ppoz #elektryka
wstalemwczesnierano - Ten kraj to karton..( ͡° ͜ʖ ͡°)

Opis sytuacji. 
To co widzi...

źródło: comment_1661424165TMUH9xyJDrUoE1c3yiAncM.jpg

Pobierz
  • 34
@nylonbojtel: to jest przed licznikiem.

@pokazbobra: to co widzisz na zdjęciu wszystko jest sąsiadów. Biały przewód gościa zza ściany z góry. Czarny sąsiadów z dołu.
Moje przewody biegną po elewacji na zewnątrz budynku i są podłączone do zacisków na zewnątrz. Jedyne moje na fotkach części strychu gdzie się to znajduje.

Co mi da opinia elektryka?

@seniorwykopek: nie da się z typami normalnie gadać. Jednak chyba będę musiał próbować.
@wstalemwczesnierano: Ale chwila chwila, znajduje się na ścianie szczytowej po Twojej stronie czy na Twojej ścianie w Twoim pomieszczeniu? Bo jak to jakiś wspólny strych to uja możesz zrobić. Te teorie o przepisach pożarowych i nadzorach budowlanych to też radosna fantazja przedmówców.
@wstalemwczesnierano: aaa widzisz. W takim razie ustal na początek co jest Twoje, a co wspólne, bo strych najczęściej jest wszystkich jeżeli coś tam trzeba zająć i niczyj jak coś tam trzeba zrobić ;)

@s---k: no to powiedz mi, gdzie Ty chcesz to zgłosić i niby wg jakiego przepisu jest to "nielegalne" (podpowiem: przepisu, nie normy). Poza tym jaki protokół z pomiarów? Myślisz, że ktoś taki w starym budynku posiada?
@southman to sprawa dla właściciela/zarządcy budynku.
@wstalemwczesnierano to przed licznikiem, zabezpieczenie linii napowietrznej znaczy z linii do budynku. Teraz kwestia tego, czy to własność energetyki czy zarządcy budynku. W praktyce najtaniej i najszybciej zrobić to samemu. Spychologia może trwać nawet dwa lata a #!$%@? tego do nadzoru budowlanego skutkować będzie odpięciem fina. Także tego lepiej nie robić. Albo zaopatrzyć się pierw w agregat i wtedy.
@wstalemwczesnierano: si, części wspólne to niestety kłopotliwy temat i raczej nie licz, że jakaś instytucja Ci pomoże (no, może TVN jak kogoś kiedyś prund kopnie :)). Najwięcej jak już załatwisz z administratorem budynku.
ps. już widzę, jak ktoś z energetyki przyjeżdża kable odłączać ( ͡° ͜ʖ ͡°)