Wpis z mikrobloga

#finanse #oszczedzanie #inwestowanie

Hej mireczki, zacząłem pracować od jakiegoś czasu i zaoszczędziłem z 20 tysięcy złotych. Planuje dalej oszczędzać lecz kompletnie nie wiem jak bezpiecznie uchronić te, oraz przyszłe pieniądze przed inflacją - Jest to za mało na jakąkolwiek nieruchomość typu garaż. Najbardziej myślałem nad wymianą na jakąś walute kraju w którym inflacja od lat jest bardzo niska - np Japonia, ale nie wiem czy to dobry pomysł. Myślałem też nad jakimiś obligacjami, lecz kompletnie się na tym nie znam - Pomoże mi ktoś rozeznać się w temacie?
  • 5
  • Odpowiedz
@Adece: Oprócz poleconego wyżej Inwestomatu dorzucam:
- marciniwuc.com/zacznij-tutaj (to jest autor polecanej wyżej Finansowej Fortecy)
- audiobook z kilkoma pierwszymi rozdziałami owej Fortecy: https://www.youtube.com/watch?v=Vt9usayROYo&list=PLxeZ_SGXVWXCB13v9dZr-anhgXdQf0EY3

Co do standardowego kupowania obligacji to musisz mieć tylko tzw. konto rejestrowe w banku Pekao BP (kiedyś można było założyć przez neta, teraz niestety chyba trzeba się przejść do oddziału). Potem przelewasz tam hajs, a z niego kupujesz sobie przez neta jednostki obligacji, imho w miarę proste.
  • Odpowiedz
@Adece przede wszystkim nie strać tych pieniędzy. Lepsze 6 % na lokacie niż minus ileś na inwestycjach od doradców z wykopu. Doedukuj się w internecie jest kilka fajnych blogów o oszczedzaniu/inwestowaniu. Zagleb wiedzę odnośnie inwestowaniu pasywnym długoterminowym, poprzez zdewyrsyfikowane aktywna jak np. ETF. Najlepiej zainwestować w siebie.
Teraz są niepewne czasy i łatwo stracić kasę, a nikt nie zna przyszłości.
  • Odpowiedz