Wpis z mikrobloga

Co myślicie o cenzurze i toksycznej pozytywności na reddicie? Chodzi mi np. o subreddity poświęcone grom w szczególności /r/cyberpunkgame, czy ostatnio /r/monkeyisland, gdzie oficjalnie zabroniono krytykować grafiki gry i mówić tylko o pozytywnych aspektach. Niedawno mnie nawet zbanowali za krytykowanie gry. W jakim kierunku to wszystko zmierza i dlaczego ludzie się na to godzą i nie buntują?

#reddit #cenzura #gry #politycznapoprawnosc #polityka
cybher2 - Co myślicie o cenzurze i toksycznej pozytywności na reddicie? Chodzi mi np....

źródło: comment_1661409194y45hjRQhsBDoxGa7pskFlg.jpg

Pobierz
  • 36
@cybher2: trochę nie kumam, też nie bywam regularnie, ale w różnych dyskusjach o grach pojawiają się negatywne aspekty, nawet w tym ostatnim trailerze Monkey Island:

I'm really looking forward to this game but that art style just gets worse every time I see it.

Everything is just so flat, there's no depth to anything. It needs some shadows, it's too easy to get lost in a screen of flat colourful shapes
@cybher2: ok, ale też widzę, że jest sporo userów oburzonych, więc chyba nie do końca się "nie buntują". Może asekuracyjne, a może po prostu inna kultura wypowiedzi. Z kolei tutaj to są zazwyczaj komentarze w stylu: ja #!$%@? co za dno, czemu tak to #!$%@?, co za zjeb tęczowy to projektował, tak się konczy zatrudnianie kobiet w IT, odechciewa mi się żyć.

@cybher2: przecież moderatorzy na dużych subRedditach biorą w
@ItsyBitsyPajonk: też myślę, że to zatrudnione pozytywne trolle, które pilnują by mówić tylko dobrze o grze. Widać to było dobrze na subreddicie o cyberpunku przed premierą, gdzie było podobnie jak teraz na /r/monkeyisland. Dopiero po premierze dostali wolne i ludzie zaczęli jechać po cyberpunku jak po maśle ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@cybher2: jest różnica między wyrażeniem opinii o grze:

this is bullshit, fuck this money laundering piece of shit

A opinią:

I'm not happy with the police mechanisms that spawns 3 cops in the back of your character


I nie dziwię się, że te pierwsze wylatują i są zakazane, bo zawierają zero treści merytorycznej, oraz nie przekładają się na nic poza "olaboga jestem zły i wylewam swoją frustracje"
@Igbt: odbieram to tak, że nie takie opinie są niemile widziane i wypad z naszego kółka wzajemnej adoracji. Albo jesteś z nami albo #!$%@?. Komentarze z ujemnym scoringiem są automatycznie ukrywane, czyli tak jakby usuwane.