Wpis z mikrobloga

Wygranym tej wojny nie będzie Rosja. Ale nie będzie też nim Ukraina. Ta wojna została już dawno wygrana przez kraj z drugiej półkuli, a bez owijania w bawełnę - przez USA.

Pokazali każdemu większemu i mniejszemu rywalowi, że to oni są jedynym i prawdziwym światowym mocarstwem, a nie jakieś prowincjonalne Rosja, Chiny czy Unia Europejska.
Bo patrzcie na to, Rosja tak bardzo #!$%@? (ekonomicznie i militarnie) i Unia tak bardzo #!$%@? (ekonomicznie).
No ale hej, Unia to przecież najważniejszy sojusznik, przecież trzeba ich wspomóc, prawda? A że tak się akurat składa, że Unia potrzebuje teraz gaz, dużo gazu, a USA ten gaz ma i chętnie go sprzeda. Kraje UE nagle się ocknęły, że są ze swoim wojskiem w dupie i przydałaby się modernizacja i nowy sprzęt. I znowu, do kogo się zgłoszą na zakupy? No w większości pewnie do USA.

Są jeszcze Chiny, które z armią która na wspólnych ćwiczeniach wypadała gorzej od rosyjskiej i która to armia jest oparta w sporej części na kupionej, bądź udoskonalonej rosyjskiej technologii, która jest teraz masakrowana przez zachodni sprzęt na Ukrainie.

No ale przecież sankcje i w nich uderzyły, prawda? No prawda. USA zamroziły rosyjskie konta, to w odwecie ruscy zamrozili amerykańskie konta xD
Amerykanie nałożyli sankcje na rosyjską ropę, a że jej nie kupowali? Taki tam szczegół. W tym samym czasie takie same działania podjęła Unia, tylko ona jest tutaj realnie walczącym gospodarczo zawodnikiem, który dostaje przez to spory #!$%@? ekonomiczno-energetyczny (samemu to samo robiąc Rosji)

Każdy ich rywal dostał spory #!$%@?, a oni tylko niewielkie ciosy. Rosja #!$%@? armia i gospodarka. Chiny wiedzą że gówno mogą. Unia (która mimo bycia sojusznikiem, jest ogromnym rywalem gospodarczym) #!$%@? gospodarczo, a zima z racjonowaniem energii jeszcze nas dobije i ograniczy możliwość odrabiania strat.

Pan Amerykanin to jednak fachowiec jest.

#usa #rosja #ukraina #wojna
  • 32
  • Odpowiedz
  • 0
@MZ23 niby tak ale popchnie Chiny, Rosję, Irak czy Iran itp., mają tą swoją grupę, i mogą stworzyć ten swój pieniążek. USA to potęga dolara i paru firm.
  • Odpowiedz
a nie jakieś prowincjonalne Rosja, Chiny czy Unia Europejska.


@CytrynowySorbet:
Jak się w 39 Europa #!$%@?ła to doszło aż do Japonii i Afryki xD. Nie wiem jak się mogłeś #!$%@?ć do Unii Europejskiej, ale generalnie Europa to kontynent o największej tradycji #!$%@? się, który podbił praktycznie cały glob.
  • Odpowiedz
@Flypho: nie bierz tego tak w 100% na serio, bo mimo że napisałem, co mniej więcej o tym wszystkim myślę, to jednak starałem się to zrobić lekko ironicznie. Ja wiem, że Europa ma i zajebisty potencjał, a tradycje jeszcze większe. Ba, ja bym wolał, żeby Europa zerwała się z amerykańskiej smyczy i szła własną ścieżką, bo potencjał na to mamy zajebisty. Nie mówię o zerwaniu sojuszu z USA, a po
  • Odpowiedz