Wpis z mikrobloga

#telefony #s22 #samsung #gsm #android
Mam już parę dni Samsunga S22 i nie wiem co mam myśleć o tym telefonie. Rozmiar, aparat, wydajność, nakładka Samsunga - top. Temperatura w okolicach 40-41 stopni przy przeglądaniu instagrama czy vikopu na transferze - dzwina sprawa, ale da się przeżyć. Bateria - tu jest pies pogrzebany. Telefon po odłączeniu od ładowarki zjada 10% w dosłownie 10 minut korzystania z przeglądarki. SOT na poziomie ~6h przy wyłączonych 120 hz i obniżonej wydajności, bez tych cięć jakieś 4 godziny u mnie. Nie wiem co z tym fantem zrobić, niby nie jest problemem podładować w ciągu dnia, ale z drugiej strony nie po to się kupuje flagowca żeby wyłączać w nim bajery i musieć się martwić tak o baterię. Wie ktoś może kiedy na S22 pojawi się nowy Android i czy jest szansa na to, że on coś poprawi w kwestii optymalizacji? Niestety telefon nie ma androidowej konkurencji (nie mówcie, że Zenfon - z samego wyglądu u mnie odpada), a Apple wolałbym uniknąć ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • 16
@Alex_mski: telefon około 2 tygodni uczy się zachowań ale na tym modelu cudów się nie spodziewaj. Słaba bateria + brak bardzo szybkiego ładowania mocno przekreśla samsunga w tej generacji. IP może nie mają szybkiego ładowania ale jeżeli jestes zwykłym użytkownikiem telefonu to go nie rozładujesz w ciągu dnia.

@debenek: serio na s22 ultra też jest taki słaby sot?

W takim razie trzeba czekać na s23
@debenek: Właśnie na ultra najmniej ludzie narzekają, widziałem na grupkach screeny z sotem po 11h xD Jest też teoria, że są lepsze i gorsze egzemplarze. Niektórzy twierdzą, że po wysłaniu telefonu na serwis i wymianie płyty głównej sprzęt wracał z akceptowalnym czasem pracy na baterii. Nie chce mi się w to trochę wierzyć, ale z drugiej strony nie wiem czy w Samsungu by wymieniali te płyty od tak nadaremno gdyby to
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Alex_mski: Wątpię, telefon raczej przez ten czas dostosowuje się do twojego używania. Ja bym odczekał, a nie od razu panikował. Jak się nie zmieni, wtedy rób coś. Ale bądź dobrej myśli ( ͡º ͜ʖ͡º)
@Alex_mski trochę muszę zweryfikować swoją opinię na plus - przyszła przedwczoraj aktualizacja i bateria trzyma o niebo lepiej. Wcześniej miałem o 20 0% przy sot ok 3h, wczoraj o tej samej porze miałem ok 40%, widać ze coś poprawili