Wpis z mikrobloga

@nowywinternetach: 4500 według testów pobiera realnie tyle samo co 3100, ale to jest zauważalnie wolniejsze od ryzena 3600 więc nieco kwestia dyskusyjna czy można go uznać za jakieś znaczne ulepszenie względem 3100.
@10129: Aktualnie mam Ryzena 3600 i chcę obniżyć pobór prądu, więc zejście na 5500 nie wiem czy ma sens ani cenowy ani prądowy. Starczy mi różnica 20 watt. Niestety zawaliłem sprzedając Ryzena którego mogłem sobie undervoltować do 1.1v w wersji golden sample.

Jakie są ceny? Widuję za koło 300zł 3100 i 350 3500x.
@nowywinternetach: myślałem, ze kupujesz całkiem coś nowego. 5500 to w zasadzie to samo wydajnościowo co 3600, wiec jak go masz to nie ma sensu zmiana żadnego.

a potrzebujesz tej wydajności? bo możesz ppt zlimitować w 3600 do 44W, do neta i mało wymagających gierek powinno wystarczyć

myślałem, ze nowy chcesz brać stad ceny dziwne widziałem.
@10129: Nie nie, używkę. Nie wiem czy potrzebuję wydajności bo nie mam porównania. Zależy jaka będzie na tym 44W. Jeśli lepszy niż 3100 to w porządku. Potestuję sobie w grach bym wiedział czy się nadaje. Więc co sugerujesz, jak najszybciej ograniczyć pobór którymi ustawieniami? Raczej nie zmniejszałbym liczby rdzeni czy nie wyłączałbym wątków.
@10129: Zanurkuje ale pytanie o ile. Nie ma nigdzie testów porównawczych? Co zabawne ja u siebie zmieniałem taktowanie na 3200Mhz na 1.15v i prawie różnicy nie widziałem w grach, więc możliwe, że obcięcie powera też nie zmieni wiele przy takiej karcie jakiej używam (1060).
@Leniek: Za dużo kombinacji. Równie dobrze mógłbym kupić laptopa. Póki co pooperuję na tym co mam robić undervolty i kupując jakiś sprzęt właśnie z niskim poborem. Jak nie ma propozycji nic lepszego niż Ryzen 3100 to przy nim zostanę pewnie.
@nowywinternetach: nie masz czegoś jeszcze włączonego? sama zmiana ppt nie powinna mieć wpływu na stabilność.

nie wiem jakieś auto OC. też na płycie pewnie masz dwie sekcje osobne do zmiany? ja mam na msi zwykłe oc i dodatkowo dział amd overclocking, nieco zdublowane
@10129: AMD CBS jest i AMD overclocking, ale wszystko mam na auto. Wystarczy że jedną rzecz dam disabled czy to PPT zmienię i się zaczyna. ale spróbuję jeszcze zresetować bios i samo PPT zmienić. Najlepiej jakbyś zrobił to samo zamiast ryzen masterem. Po rpostu w biosie PPT na np 55W i save.