Wpis z mikrobloga

powoli mam dość tej ku*wy. już myślałem ze udało się wszystko w tym aucie naprawić więc pojechałem na małego tripa nim. jakieś 1500km pękło. cieszę się jazdą i wjeżdżam w dość grząskie piaski. reduktor załączony. gaz wciśnięty. i co dochodzi mych uszu? prawdopodobnie dźwięk przeskakującego łańcucha na reduktorze. w życiu tym autem nie pojadę na wycieczkę, bo ja ciągle coś w nim mam do roboty. brak mi już sił
kup sorento mówili. tansze od toyoty mowili. no i jest XD
#4x4 #offroad
  • 34
  • Odpowiedz
@ImeNs: 1,5 roku temu kupiłem Discovery 2 V8, wpakowałem w niego tyle za ile go kupiłem, więc cena x2. Więcej chyba stał u mechaników niż nim jeździłem...
Jak już się wydawało że prawie wszystko jest ok to się okazało że prawdopodobnie pękł blok silnika, naprawa około 20k...
Mam już w dupie to auto sprzedam tak jak stoi i zacznę się rozglądać za Chevroletem Blazerem/Trailblazerem podobno auto niezawdone a w szczególności silnik
  • Odpowiedz
@DanielVideo: tez kiedyś chciałem tego chevi, ale po poszukiwaniach się poddałem. cieżko cos trafić w naszym kraju. co do mojego auta, serio je lubię, ale czasem mi już ręce opadają i mam ochotę go sprzedać i kupić coś totalnie innego
@amath: poki co jestem na etapie przeszukiwania neta, zeby wiedziec jak to tanio naprawić ale też i dobrze
  • Odpowiedz
@ImeNs: zmiana łańcucha, to część eksploatacyjna, rozciąga się jak każdy inny łańcuch

@DanielVideo: było poczytać przed zakupem zaoszczędziłbyś czasu i pieniędzy :P

z V8 w landach było tak, to 4.2 to jest rozwiercone 4.0 z rozwierconego 3.9, a tak na prawdę to nawet 3.5 sięgając bardziej wstecz, 3.9 w D1 oprócz monstrualnego spalania nawet latają
4.0 / 4.2 grzeją się i pękają bloki właśnie

jak się bardzo uprzesz i znajdziesz
  • Odpowiedz
@amath: oczywiście ze to część eksploatacyjna. zgadzam się z tym w 100%. zwyczajnie miałem nadzieje ze chociaż chwilę się naciesze zanim znów bede musiał go rozbierać XD no i pytanie czy to tylko rozciągnięty łańcuch (wtedy to tylko 1000zl) czy też uszkodzone zębatki (wtedy to juz 2500). aaa, żeby nie było za kolorowo. ostatnio między innymi regenerowałem maglownice. przy wymianie okazało się, że jednak dość mocno po dupie dostała pompa wspomagania.
  • Odpowiedz
@ImeNs: jak się zabierzesz za naprawę, to łańcuch kup nowy a koła #!$%@? i oddaj stare do napawania proszkowego. Zapłacisz 300zł za oba zrobione na tip top zamiast 1200zł ( ͡º ͜ʖ͡º)
W mitsu też napawałem koła zębate w reduktorze w MS Welding, ja mam blisko ale robią też wysyłkowo.
  • Odpowiedz
@ImeNs: taka to zabawa niestety, pocieszę że wbrew temu co pewien pajac z krzywym zgryzem z irokezem stara się wmawiać, zasadniczo we wszystkich jest tak samo w patrolach również

mają swoje lata i tyle niestety
  • Odpowiedz
@Tonari_Totoro: oooo, i takie podpowiedzi to ja rozumiem. w takim razie musze się zakręcić za warsztatami co mi to poregenerują. a miałem w planie na weekend wpaść na śląsk i podpytać się waz czy ktoś jakiegoś ogniska nie robi :D
chyba ze bede tylko na tyle jezdził
  • Odpowiedz
@amath: Czytałem, ale chciałem V8 :) No i liczyłem że trochę pojeździ.
Silnika nie zmieniam już bo z tym autem wiecznie coś. Do tego serwis w Waw nie należy do najtańszych. Części mają ceny z dupy bo generalnie nie ma dużego wyboru. Szkoda mi czasu i kasy na to auto.
  • Odpowiedz
@ImeNs: reduktory na śląsku robi Miwokar, koszt serwisu strzelającego łańcucha w Mitsu( łańcuch mój, zębatki moje ) 870zł ( łożyska ich 4 szt, uszczelki ich, pierścienie odrzutowe ich )
  • Odpowiedz
@Tonari_Totoro: ja już się na kilku warsztatach we wro przejechałem. dlatego jak tylko moge to jade z autem do mojego mechanika w rodzinne strony. no ale nie zawsze jest to możliwe. dlatego cały czas szukam kogoś z polecenia, tu na miejscu
  • Odpowiedz
@Tonari_Totoro: z ciekawości podjechałem od zakładu w wwa co regeneruje pompy wspomagania (bo akurat tu jestem) i pan mi powiedział ze zrobią to za 400-500zł XD plus jesli oddałbym mu auto to za zdemotnowanie i zamontowanie pompy dodatkowe 150. w sercu boga nie maja. to ja juz wole nowa za 650 i z 2l gwarancja niz zregenerowaną za 500 i tylko roczna :D tym bardziej ze u mnie pompa jest na
  • Odpowiedz