Wpis z mikrobloga

Zastanawia mnie jak obecnie muszą się czuć osoby pracujące jako concept artyści i w podobnych zawodach. Jak grzyby po deszczu pojawiają się nowe generatory obrazu, które dają zdumiewające wyniki. Przecież to kwestia kilku lat i będą w stanie wygenerować wszystko. Myślicie, że mają szansę wyprzeć z rynku pracy artystów? Firmy zawsze dążą do minimalizacji wydatków i maksymalizacji efektów. Jeśli generator będzie potrafił stworzyć dowolną rzecz w maksymalnie kilka sekund, nanieść poprawki, stworzyć wariacje, to kto będzie potrzebował powolnego i ograniczonego człowieka. Według mnie czeka nas rewolucja i w ciągu maksymalnie 10 lat wiele zawodów artystycznych zostanie wyparte przez AI.

#midjourney #dalle #przemyslenia #sztuka #art
  • 3
@BrudnyPedro:
Myślę, że artyści nie są zagrożeni na razie.

AI tak na prawdę dokonuje odszumiania zaczynając od losowego szumu z zadanym tekstem/obrazem jako celem/podpowiedzią. Rozrzut wyników jest dość spory, więc AI jest jeszcze dalekie od tego, żeby w konsekwentnym stylu zrobić np. serie ilustracji do książki.

Na razie AI zagrozi bankom obrazów stockowych. No bo po co przeglądać takie bazy zdjęć jak można kazać sobie wygenerować fajny obrazek w zadanym temacie