Wpis z mikrobloga

@Silly_Alpaca: bylem tydzien we wloszech, spakowalem sie 2h przed wyjazdem, zwiedzilem lombardie, florencje. Nic specjalnego nie zabieralem. To przeciez normalny kraj jak cos to bedzie sklep gdzie kupisz cos jak ci braknie. Ja dokupowalem sobie koszulki bo mi braklo.
@jmuhha: Nie czaję XD Wycieczka na parę dni do Włoszech, kraju w UE, a widzę w komentarzach wielka rozkmina i planowanie. Bierzesz to co na codzień używasz w Polsce + ewentualnie zadbać o ubezpieczenie.
Tam bez problemu można wszystko na miejscu kupić tak samo jak w Polsce. To nie lata 80.

Wystarczy mieć kartę z pieniędzmi i internet, i na chillu sobie pojechać mając świadomość, że to nie jest wyprawa do
@jmuhha: Jeżeli będziesz w Rzymie to nie daj się naciągać na cokolwiek co ktoś proponuje Ci z ulicy. Są naciągacze np. na zwiedzanie muzeum watykańskiego, głównie Hindusi, zaczepiają i mówią, że nie chcą żadnej kasy, ale jak chcesz wejść do muzeum to oni zaprowadzą do biura podróży i tam sobie kupisz bilet, bo w kasach to już nie ma biletów i trzeba stać w mega długiej kolejce. Prawda jest taka, że
@jmuhha: Trieste Pizza
Via Urbana, 112, 00184 Roma RM, Włochy

Wg mnie najlepsza jaka jadłem, bardzo smaczna.

A i taki tip, jak byłem w czerwcu to wrócili do opcji, ze w pierwszą niedzielę miesiąca wejściówki do koloseum, forum romanum są za friko, ale bilet i tak trzeba pobrać, kasy otwierają dopiero o 8 czy 9 i jak się nie przyjdzie o 6:30 to trzeba sporo odstać. W Rzymie nie wyrzucaj butelek
lepiej revoluta w karcie mieć czy telefon stuknie?


@jmuhha: Oj wy dzieciaki xD Ja dosłownie zabieram paszport na wyjazdy gdzieś ukryty jako backup, zawsze mam kilka kart płatniczych awaryjnie, staram się mieć gotówkę a ty pytasz czy sam telefon wystarczy do płacenia :D A wyobraś sobie że nie, albo ci go ukradną, albo się okaże że nie masz od razu internetu bo z operatorem musisz sie skontaktować. Jest miliard scenariuszy któtre