Wpis z mikrobloga

Jest tu ktoś kto może coś mądrego powiedzieć na temat więźby dachowej?
Potrzebuję na połowie domu podnieść widoczne jętki na max do góry, czyli ok 25 cm.
Pytałem na forum muratora ale otrzymałem info pytaj konstruktora i zgłoś do urzędu....
Pytałem konstruktora, musiałby policzyć, koszt 5000 PLN...
To na prawdę taki rocket science?
#remont #remontujzwykopem #budownictwo #budujzwykopem i może trochę #architektura
Pobierz eko_zgonus - Jest tu ktoś kto może coś mądrego powiedzieć na temat więźby dachowej? 
...
źródło: comment_1661282887H93zcov1AOJ6t0QaWDBdZr.jpg
  • 67
@eko_zgonus: moze gdyby zamienic je na platew posrednia i slupy... ale obadaj czym jest jetka, jaka spelnia role. Dajac ja tak wysoko, mozesz je rownie dobrze wyrzucic w ogole. Tutaj i tak masz policzone tak aby byly maksymalnie wysoko, pewnie nie ma zapasu na udziwnienia, z reguly daje sie je w 2/3 dlugosci krokwi. Bez tego krokiew moze Ci sie ugiac po wielu latach nawet pod walsnym ciezarem jak w starych,
@geszue o jest to jakaś podpowiedź, właśnie poszukuję alternatyw co ewentualnie mogę innego zrobić
@Bad_Wolf nie chodzi, że się przed tym bronie tylko na razie spotkałem się z rzeczywistością mogę przeliczyć za 5000 czy po podniesieniu będzie ok, chce wiedzieć jakie są możliwe rozwiązania i ewentualnie też myśleć o zmianie konstrukcji w formie legalnej
@darek-jg tak mam pokrycie + jeszcze panele. Wiem, że ot tak nie można tego zmienić, dlatego jeszcze tego nie zmieniłem, chce zrobić biuro do home office na poddaszu ale audiobook do jętki jest 160, po podniesieniu na max byłoby ponad 190.
Gościu co robił dach mówi, że śmiało można tak zrobić ale nie chce od tak po prostu zrobić takiej zmiany, tym bardziej, że obciążyłem panelami
@eko_zgonus: Tak patrzę na to zdjęcie i ciekawi mnie dlaczego płatew kalenicowa nie jest w kalenicy, zazwyczaj projektuje się ją w miejscu łączenia krokwi kleszcze są pod nią a u ciebie coś wycudowane, no i to jej łączenie zamiast na słupie to zaraz obok i nawet nie widać śrub łączących